Krzysztof Piątek gol
twitter.com/Hertha Berlin
Autor Łukasz Kowalski - 7 Listopada 2020

Niemcy w końcu chwalą Krzysztofa Piątka. Media oczarowane, "pokazał się z doskonałej strony"

Krzysztof Piątek w końcu jest chwalony po swoim występie w Bundeslidze. Polak strzelił gola, zaliczył asystę, a jego Hertha berlin wygrała pewnie 3:0 z Augsburgiem. Niemieckie media nie szczędzą pochwał pod adresem napastnika reprezentacji Polski. W końcu Polak pokazał swoją przydatność w berlińskim zespole.

Krzysztof Piątek będzie bardzo dobrze wspominał sobotnie spotkanie z Augsburgiem. Polak w meczu przeciwko klubowi z Bawarii w końcu się przełamał i strzelił pierwszego gola w tym sezonie Bundesligi.

1. Piotr Żyła wystartuje w wyborach prezydenckich? Już snuje plany, "ktoś musi z tym zrobić porządek"
  2. Premier wydał ważny apel, stanowczo przemówił do Polaków. Trudno było ukryć złość
  3. Anna Lewandowska ma duże wymagania względem Roberta Lewandowskiego. "Musi to zrobić jeszcze raz"
Genialny Bayern Monachium. Robert Lewandowski huknął z głowy jak z armaty, co za strzał (WIDEO)Genialny Bayern Monachium. Robert Lewandowski huknął z głowy jak z armaty, co za strzał (WIDEO)Czytaj dalej

Krzysztof Piątek chwalony za swój występ

Polski napastnik obecny sezon wprawdzie rozpoczynał jako podstawowy napastnik Herthy Berlin, ale z każdy meczem jego pozycja w klubie słabła. Piatek szybko został zastąpiony przez sprowadzonego latem Jhona Cordobę i spędzał na boisku coraz mniej minut.

Słaba sytuacja w niemieckim zespole spowodowała, że pod koniec września spekulowano o jego odejściu. Polak ostatecznie został w Berlinie gdzie, bez sukcesu walczył o miejsce w składzie. Sytuacja Piątka może się jednak diametralnie zmienić w najbliższym czasie.

Sobotnie spotkanie Herthy Berlin z Augsburgiem interesowało kibiców nad Wisłą głównie ze względu na występujących w obu klubach Polaków. W drużynie z Bawarii na co dzień występują Rafał Gikiewicz i Robert Gumny.

Dwójkę z Augsburga mogliśmy oglądać od samego początku spotkania. Piatek wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie. Polski napastnik zmienił kontuzjowanego Cordobę i wykorzystał maksymalnie swoją szansę. Z powodu kontuzji Cordoby Polak może na dłużej zagościć w podstawowym składzie Herthy.

Anna Lewandowska ma duże wymagania względem Roberta Lewandowskiego. Anna Lewandowska ma duże wymagania względem Roberta Lewandowskiego. "Musi to zrobić jeszcze raz"Czytaj dalej

Niemieckie media chwalą polskiego napastnika

Polak był bardzo aktywny w ataku i już w 64. minucie mógł strzelić swojego pierwszego gola, ale chybił. Okazję, którą miał 20 minut później wykorzystał w 100%. Polak otrzymał podanie na wolne pole od Matheusa Cunhi, wpadł w pole karne i pewnym strzałem przy dalszym słupku pokonał bezradnego Gikiewicza.

Wcześniej, bo już w 52. minucie spotkania zaliczył asystę. Polak dograł do Dodiego Lukebakio, który wykorzystał karygodny błąd obrońców i podwyższył wynik na 2:0. Po meczu Niemieckie media zgodnie chwalą Polaka.
Serwis Sportbuzzer.de przyznał polskiemu napastnikowi ocenę "2" w sześciostopniowej skali. Jednak w Niemczech najwyższą oceną jest "1", która oznacza "klasę światową", a najniższą "6" oznaczającą "występ poniżej krytyki".
- W drugiej połowie Piątek zmienił Cordobę i pokazał się z doskonałej strony. Po jego pięknym dośrodkowaniu padła bramka na 2:0. Na listę strzelców mógł wpisać się już w 64. minucie przy kontrataku. Wtedy się nie udało, ale w 84. minucie lepiej nastawił swój celownik - napisano w uzasadnieniu.
Polski napastnik zgodnie przez niemieckie media został uznany drugim najlepszym zawodnikiem Herthy w spotkaniu z Augsburgiem. Lepszy od niego był tylko Cunha. Podobnie uznała redakcja ligainsider.de, która oceniła występ Piątka na "2,5"

4. Krzysztof Piątek w końcu się przełamał. Magiczny gol, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Szef Canal + podjął decyzję w sprawie przyszłości Mateusza Borka. Te informacje mogą zmartwić kibiców