Krzysztof Piątek
Autor Mateusz Dziubiński - 7 Grudnia 2020

Wielkie wyróżnienie dla Krzysztofa Piątka. Polak uciszył krytyków

Krzysztof Piątek rozegrał bardzo dobry mecz w miniony weekend. Polak pojawił się na boisku w drugiej połowie derbowego starcia pomiędzy Herthą Berlin a Unionem Berlin i odmienił losy meczu. “Pio” zdobył dwie bramki i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Za świetną postawę na boisku został doceniony również poza nim. W jego ręce powędrowało wielkie wyróżnienie.

• Krzysztof Piątek rozegrał fantastyczne spotkanie w derbach Berlina
  • Polak zdobył dwie bramki dla Herthy Berlin
  • Drużyna Piątka wygrała 3:1
  • Za świetny występ Piątek został doceniony przez ekspertów

Krzysztof Piątek ma za sobą bardzo udany weekend. Napastnik Herthy Berlin zdobył dwa gole, które dały jego drużynie zwycięstwo w derbach nad Unionem Berlin. Polak otrzymał również prestiżowe wyróżnienie indywidualne.

Ile Fame MMA płaci swoim gwiazdom? Zawrotne sumy, współwłaściciel federacji ujawnił kwotyIle Fame MMA płaci swoim gwiazdom? Zawrotne sumy, współwłaściciel federacji ujawnił kwotyCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Krzysztof Piątek wyróżniony po fantastycznej grze w derbach Berlina

Miniony weekend wreszcie był bardzo udany dla Krzysztofa Piątka. Napastnik, którego coraz częściej łączyło się w ostatnim czasie z odejściem z Herthy Berlin, zanotował fantastyczny występ w derbach Berlina. Polak został bohaterem meczu.

Piątek pojawił się na boisku na początku drugiej połowy. Wówczas jego zespół przegrywał już 0:1. Union Berlin objął prowadzenie, ale musiał grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Roberta Andricha.

Piłkarzom Herthy Berlin po zmianie stron udało się doprowadzić do wyrównania. Wynik meczu pozostawał jednak nierozstrzygnięty. Wtedy fantastyczną dyspozycją strzelecką popisał się właśnie Krzysztof Piątek.

Polak najpierw świetnie zachował się w 74. minucie meczu. Przejął w polu karnym podanie z boku boiska, umiejętnie odwrócił się z piłką i oddał strzał. Futbolówka po odbiciu się od jednego z obrońców wpadła do siatki obok zdezorientowanego bramkarza.

Minęły zaledwie trzy minuty, a Piątek mógł świętować zdobycie drugiej bramki. Tym razem napastnik reprezentacji Polski popisał się niezwykle precyzyjnym uderzeniem technicznym z półwoleja. “Pio” uderzył z krawędzi pola karnego w długi róg bramki Unionu, nie dając szans na skuteczną interwencję golkiperowi rywali.

Absolutna kompromitacja prezesa Cracovii. Wszystko nagrały kamery, istny cyrk (WIDEO)Absolutna kompromitacja prezesa Cracovii. Wszystko nagrały kamery, istny cyrk (WIDEO)Czytaj dalej

“Pio” w jedenastce kolejki “Kickera”

Za swoją fantastyczną grę, która dała cenne zwycięstwo Hercie Berlin, Piątek został doceniony po zakończeniu kolejki. Dziennikarze “Kickera” umieścili Polaka w prestiżowej jedenastce kolejki. Piątek pojawił się w niej w przeciwieństwie do stałego bywalca Roberta Lewandowskiego.

“Kicker” ocenił grę Krzysztofa Piątka na 1,5, czyli bardzo wysoko. 1 oznacza występ klasy światowej. Robert Lewandowski za występ w meczu z RB Lipsk, który zakończył się remisem Bayernu Monachium 3:3, otrzymał notę 3,5. Obok Piątka w ataku najlepszej drużyny kolejki znalazł się Emil Forsberg z RB Lipsk.

Jedenastka 10. kolejki Bundesligi według “Kickera”: Hradecky (Leverkusen) - Pekarik (Hertha), Lienhart (Freiburg), Gulde (Freiburg), Angelino (RB Lipsk) - Doan (Arminia), Baumgartlinger (Leverkusen), Mueller (Bayern), Coman (Bayern) - Piątek (Hertha), Forsberg (RB Lipsk).

Źródło: "Kicker"