Krzysztof Piątek trener
YouTube - Milan
Autor Piotr Bernaciak - 8 Października 2019

Cierpliwość się skończyła. Trener Krzysztofa Piątka został zwolniony, trwa szukanie następcy

Krzysztof Piątek od początku tego sezonu pracował z nowym trenerem, choć okazało się, że nie potrwało to długo. Milan dzisiaj stracił swojego szkoleniowca. Trwają już poszukiwania jego następcy.

Krzysztof Piątek w obecnym sezonie spisywał się całkiem nieźle w Milanie pod wodzą Gennaro Gatusso, jednak władze klubu nie były zadowolone z tego, jak radzi sobie drużyna pod wodzą byłego włoskiego reprezentanta. Z tego powodu ostatecznie zdecydowano się na zakończenie współpracy i postawienie na Marco Giampaolo, szkoleniowca pracującego wcześniej w Sampdorii.

Teraz wiemy już jednak, że ten eksperyment nie będzie wspominany dobrze przez kibiców Milanu. Drużyna osiągała bardzo rozczarowujące wyniki i nie była blisko czołówki tabeli, dlatego właśnie zdecydowano się pożegnać z Giampaolo. Informują o tym najlepiej poinformowani włoscy dziennikarze. Rzadko są oni zgodni, jednak dzisiaj niemal wszyscy głośno mówią, że misja byłego trenera Sampdorii w Mediolanie jest skończona.

Brzęczek tłumaczy się na konferencji. Brzęczek tłumaczy się na konferencji. "Nie musiałem gasić żadnych pożarów"Czytaj dalej

Krzysztof Piątek będzie mieć nowego trenera

Włoski dziennikarz Fabrizio Romano poinformował dziś, że doniesienia podawane zgodnie przez media są prawdziwe. Milan w każdej chwili potwierdzić może rozstanie z Marco Giampaolo, a na jego miejsce przyjść ma nowy trener. Od kilku dni trwały dyskusje na temat tego, czy uda się przekonać Luciano Spallettiego, by postarał się przywrócić Milan do wysokiej formy.

Tak się jednak prawdopodobnie nie stanie, bo doświadczony szkoleniowiec nie dogadał się ze swoim poprzednim pracodawcą, a więc z... Interem, czyli lokalnym rywalem Milanu. Z tego powodu nowy trenerem zostać ma Stefano Pioli. Nie jest to idealne rozwiązanie dla kibiców rossonerich, jednak twierdzą oni, że na pewno może to być lepsza opcja od pozostania Giampaolo na stanowisku.

Krzysztof Piątek musi się w końcu przełamać

Zmiana trenera może być również dobrą wiadomością dla naszego przedstawiciela w klubie z Mediolanu. Krzysztof Piątek nie spisuje się w tym sezonie najlepiej i wciąż nie strzelił gola z gry, a wiele ekspertów mówiło, że winę za to ponosić może właśnie Marco Giampaolo i nieskuteczna taktyka, którą ten próbuje stosować za wszelką cenę. Na ten moment trudno jest ocenić, czy jest to prawdą.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News