Krzysztof Piątek
instagram.com/pjona_9
Autor Mateusz Wysokiński - 9 Stycznia 2020

Polski klub zarobi prawdziwą fortunę. Wszystko przez Krzysztofa Piątka

Krzysztof Piątek jest bardzo bliski przenosin do Premier League. Aston Villa i Newcastle United są bardzo zainteresowane pozyskaniem polskiego piłkarza, który coraz bardziej skłania się do opuszczenia Mediolanu. Jeśli Polak zdecyduje się na przenosiny, polski IV-ligowiec wzbogaci się nieprawdopodobną ilością pieniędzy. A wszystko przez zapisy o ekwiwalencie za transfer wychowanka.

Krzysztof Piątek jeszcze tej zimy może zmienić barwy. Mimo że zawodnik deklarował, że zostanie w AC Milan przynajmniej do lata, to wiele wskazuje na to, że już tej zimy przywdzieje koszulkę innego zespołu. Zainteresowane pozyskaniem reprezentanta Polski są drużyny Aston Villi, jak też Newcastle United, które za Polaka są w stanie zapłacić 30 milionów euro. Taka informacja bez wątpienia ucieszy działaczy polskiego IV-ligowca, którzy dzięki przepisom o ekwiwalencie za wyszkolenie zawodnika mogą liczyć nawet na pieniądze, które pozwolą im na 2-3 sezony funkcjonowania bez zbędnych wydatków.

Żona Kamila Grosickiego wygląda wprost obłędnie. Reprezentant Polski ma ogromne szczęście (FOTO)Żona Kamila Grosickiego wygląda wprost obłędnie. Reprezentant Polski ma ogromne szczęście (FOTO)Czytaj dalej

Krzysztof Piątek bliski zmiany klubu. IV ligowiec cieszy się tymi informacjami

Zakładając, że Krzysztof Piątek jeszcze tej zimy pojawi się w Premier League, wszystkie polskie kluby, które miały w swoim składzie Piątka będą mogły liczyć na niemałe pieniądze. Kwota 6 milionów złotych z 30 milionów euro zostanie rozdzielona między Cracovię, Zagłębie Lubin i Lechię Dzierżoniów. Drużyna z IV ligi będzie mogła liczyć na wsparcie w postaci 2 milionów złotych, a są to pieniądze wprost niespotykane w IV lidze.

- Gdyby teraz transfer doszedł do skutku - a bardzo w to wierzymy - aż strach pomyśleć, ile to będzie pieniędzy. To kilkuletni budżet! Lekko licząc na 2-3 kolejne lata. Zasada jest jednak taka: jak będą już pieniądze, to wtedy będziemy się "martwić" na co wydamy. Nie dzielimy skóry na niedźwiedziu - mówi Adam Bagiński, dyrektor Lechii Dzierżoniów

Lechia Dzierżoniów cieszy się na transfer Piątka. Pieniądze z transferu do Genui i Milanu zostały już wydane

To nie pierwszy raz, kiedy Lechia Dzierżoniów zostanie wsparta przez pieniądze pozyskane z racji ekwiwalentu wyszkolenia zawodnika. Poprzednio klub zainkasował pokaźne ilości pieniędzy z transferów Polaka do Genui i AC Milan.

- Tamte pieniądze już wydaliśmy. Jak zawsze przeznaczyliśmy je na szkolenie młodzieży oraz bieżącą działalność. Oczywiście, teraz wszystko śledzimy na bieżąco. Dochodzą nawet do nas słuchy, że wszystko jest na dobrej drodze. Mocno trzymamy kciuki - podsumowuje Bagiński.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pikantne nagranie pogrążyło trenera znanego klubu. Został zawieszony przez obrzydliwy filmik
  2. Piłkarze znanego polskiego klubu ustawiali własne mecze? PZPN rozpoczął dochodzenie, sprawa jest bardzo poważna
  3. Legendarny piłkarz zaatakowany pod własnym domem. Bandyci spalili mu samochód, został postrzelony
  4. Włosi podali informacje na temat przyszłości Krzysztofa Piątka. "To nieuniknione"
  5. Legendarny polski klub na skraju przepaści. Pojawiła się ostatnia nadzieja
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News