Krzysztof Piątek gol
Imago Sport and News/East News
Autor Piotr Bernaciak - 13 Czerwca 2020

Krzysztof Piątek znów strzela. Polak otworzył wynik meczu, napastnik Herthy wraca do wielkiej formy (WIDEO)

Krzysztof Piątek strzelił kolejnego gola w tym sezonie Bundesligi. Napastnik Herthy Berlin otworzył wynik spotkania z Eintrachtem Frankfurt w 24. minucie gry, robiąc to w dość ekwilibrystyczny sposób. To czwarte trafienie reprezentanta Polski w tym sezonie ligi niemieckiej.

Krzysztof Piątek w ostatnich tygodniach zaczął dostawać coraz więcej szans od trenera Bruno Labbadii, który zaczął dostrzegać doskonałą postawę Polaka na treningach i zaufał mu. Polak odpłacał się za szanse strzelanymi golami, między innymi w starciu z Lipskiem, gdy po długiej przerwie wpisał się na listę strzelców z rzutu karnego. Wszyscy czekali jednak na występ Polaka od pierwszej minuty.

W ten weekend w końcu doczekaliśmy się pierwszego meczu Krzysztofa Piątka w wyjściowym składzie pod wodzą Bruno Labbadii. Trener postawił na Polaka, mówiąc o jego znakomitej pracy w środku tygodnia, a na udowodnienie tych słów nie trzeba było zbyt długo czekać. Napastnik reprezentacji Polski otworzył wynik meczu z Eintrachtem Frankfurt już w pierwszej połowie.

1. Tragiczne doniesienia w sprawie Michaela Schumachera. Nie przejdzie ważnej operacji, słowa lekarza wywołują łzy
  2. Doczekaliśmy się, jest przełomowa decyzja PKP. Ogromna zmiana już wkrótce
Bayern Monachium - Borussia Moenchengladbach. Gdzie obejrzeć? Transmisja na żywo TV, online streamBayern Monachium - Borussia Moenchengladbach. Gdzie obejrzeć? Transmisja na żywo TV, online streamCzytaj dalej

Krzysztof Piątek znów zaimponował

Po ostatniej serii dobrych występów polscy kibice liczyli na to, że Krzysztof Piątek ostatecznie zasłuży na szansę od trenera Labbadii i że w końcu pojawi się w wyjściowym składzie. Tak też się stało, choć przed tygodniem Polak nie pomógł pokonać Borussii Dortmund. Dziś miał stworzyć duet napastników z Vedadem Ibiseviciem i udało mu się wywiązać ze swojego zadania.

W 24. minucie Krzysztof Piątek efektownie przedarł się przez trzech obrońców z piłką i mocnym strzałem dał Herthcie gola na 1:0. Bramka należała się Piątkowi po dobrym początku spotkania - widać było chęć udowodnienia, że zasługuje on na miejsce w wyjściowym składzie zespołu.

Zbigniew Boniek nie wytrzymał na Twitterze. Prezes PZPN ostro reaguje na słowa Cezarego KucharskiegoZbigniew Boniek nie wytrzymał na Twitterze. Prezes PZPN ostro reaguje na słowa Cezarego KucharskiegoCzytaj dalej

Krzysztof Piątek trafił, ale Hertha rozczarowała

Kibice Herthy mogą być jednak zawiedzeni tym, jak zaprezentował się ich zespół. Czerwona kartka Boyaty tuż przed przerwą skomplikowała cały przebieg spotkania dla gospodarzy, którzy przez grę w osłabieniu przegrali 1:4. Krzysztof Piątek nie był zbyt widoczny w drugiej połowie, jednak może to być zrozumiałe, bo Hertha Berlin skupiona była raczej na bronieniu się.

6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie