Krzysztof Piątek
THOMAS KIENZLE/AFP/East News
Autor Bartosz Goluch - 17 Maja 2020

Rywal Krzysztofa Piątka w ogniu krytyki. Zawodnik Herthy przeprasza kibiców (FOTO)

Krzysztof Piątek rozpoczął sobotni mecz z Hoffenheim na ławce rezerwowych. Polski snajper wszedł na plac gry dopiero w 79. minucie gry, zmieniając Vedada Ibicevicia. To właśnie bośniacki weteran spotkał się z ostrą krytyką ze strony kibiców Bundesligi po spotkaniu Bundesligi.

Hertha gładko ograła "Wieśniaków" na ich terenie, wygrywając aż 3:0. Zaczęło się od bramki samobójczej, a następnie do siatki gospodarzy trafiali Matheus Cunha i wspomniany Vedad Ibisević. Mimo dobrej gry i jeszcze lepszego wyniku, na graczy z Berlina spadła lawina krytyki. Wszystko za sprawą ich zachowania po zdobytym golu.

Niemieccy dziennikarze wymierzyli policzek Lewandowskiemu. Przykre słowa pod adresem PolakaNiemieccy dziennikarze wymierzyli policzek Lewandowskiemu. Przykre słowa pod adresem PolakaCzytaj dalej

1. Przykre wieści potwierdziły się. Fani w rozpaczy po śmierci lokalnej legendy, pozostawił żonę i dwójkę małych dzieci
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać

Krzysztof Piątek na ławce, Ibisević strzela

Ibisević zrobył swojego gola w 60. minucie meczu. 14 minut później wynik spotkania ustalił Cunha i to właśnie po bramce Brazylijczyka doszło do incydentu, który podzielił kibiców. Ibisević wskoczył na plecy Brazylijczyka, łamiąc zasady zachowania dystansu. Podobnie zresztą zachowało się kilku innych zawodników Herthy. Internet obiegło zdjęcie, na którym widać jak stoper ekipy z Berlina Dedrick Boyata w przypływie radości pocałował kolegę z zespołu Marko Grujicia.

Przerwa była dla mnie dobra. Pod okiem nowego trenera dbaliśmy o kondycję fizyczną. W sobotę cały zespół funkcjonował bardzo dobrze, zasłużył na zwycięstwo - mówił Ibisević po zakończeniu spotkania cytowany przez oficjalną stronę Herthy. - A co do świętowania po bramkach? Zrozumcie nas: długo czekaliśmy na wznowienie rozgrywek. Poza tym każdy napastnik żyje dla takich chwil, więc mi osobiście bardzo trudno było zachować kontrolę nad emocjami. Przepraszam, że nie mogłem sobie z tym poradzić, ale jesteśmy zapalonymi piłkarzami, a nie robotami - oświadczył 35-letni snajper.

Piękna Polka przegrała zakład. Musiała się rozebrać i wejść do lodowatego morza (WIDEO)Piękna Polka przegrała zakład. Musiała się rozebrać i wejść do lodowatego morza (WIDEO)Czytaj dalej

Restart sezonu nie poszedł po myśli Piątka

Zmiana trenera i długa przerwa w rozgrywkach ewidentnie osłabiła pozycję Krzysztofa Piątka w Herthcie Berlin. Polak w hierarchii napastników znalazł się nie tylko za Matheusem Cunhą, ale również za Ibiseviciem, który pierwotnie miał pełnić jedynie funkcję dżokera. Tymczasem to Piątek, będący najdroższym transferem w historii "Starej Damy", zagrał jedynie kilkanaście minut w spotkaniu z Hoffenheim.

Dotychczas Krzysztof Piątek zdobył zaledwie dwie bramki w 8 meczach dla Herthy. Po zwycięstwie z Hoffenheim ekipa ze stolicy Niemiec oddaliła się od strefy spadkowej. Zajmująca 16. lokatę Fortuna Duesseldorf traci do Herthy już 8 punktów. Ambicje berlińczyków sięgają jednak znacznie wyżej niż środka tabeli. Dzięki pieniądzom od nowego inwestora włodarze klubu zapowiadają walkę o europejskie puchary w kolejnych sezonach.

6. Onet: Senator zatrzymany przez policję w Warszawie. Użyto siły
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News