Krzysztof Piatek Hertha
TOM WELLER/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 20 Września 2020

Hertha wygrywa, Krzysztof Piątek niezadowolony. Polak ma powody do niepokoju

Krzysztof Piątek w ostatnim czasie nie ma wielu powodów do zadowolenia. Zawodnik ze słabej strony pokazał się w meczu reprezentacji Polski w Lidze Narodów. Lepiej nie było na inaugurację Bundesligi. Polski napastnik został zmieniony po przerwie i choć jego Hertha Berlin wysoko pokonała Werder Brema, to sytuacja Piątka może się pogorszyć.

Krzysztof Piątek w sobotę zainaugurował sezon Bundesligi w barwach Herthy Berlin. Polak od samego początku swojego pobytu w stolicy Niemiec nie prezentuje się zgodnie z oczekiwaniami kibiców, władz klubu, a także zapewne swoimi własnymi. Jednak po okresie przygotowawczym można było sądzić, że pozycja Piątka w klubie staje się coraz mocniejsza.

1. Polskie media podały druzgocącą informację. Ciało byłego polskiego piłkarza z Ekstraklasy odnalezione w krzakach
  2. Poczta Polska rezygnuje z jednej usługi. Po 30. września już jej nie uświadczysz
  3. Marcin Najman znowu zaskakuje. Wystąpi w znanym show, wszystko by uczcić legendę
Adam Małysz odpowiada na zarzuty Ziobry. Padły mocne słowa, konflikt się zaostrzaAdam Małysz odpowiada na zarzuty Ziobry. Padły mocne słowa, konflikt się zaostrzaCzytaj dalej

Krzysztof Piątek ma powody do zmartwień

Z Berlina odszedł doświadczony Vedad Ibisević, który był podstawowym napastnikiem Herthy w ostatnim czasie. Z obozu berlińczyków napływały informacje, że Piątek zaimponował swoją postawą trenerowi Bruno Labbadii na tyle, że ten miał powierzyć Polakowi nie tylko miejsce w składzie po Bośniaku, ale także opaskę kapitana.

Przyszedł pierwszy mecz nowego sezonu. Nowym kapitanem Starej Damy nie został Piątek, a Niklas Stark, ale za to Polak otrzymał miejsce w podstawowym składzie na mecz 1. kolejki przeciwko Werderowi Brema. Hertha pewnie wygrała 4:1, ale żadnego z goli nie strzelił napastnik reprezentacji Polski. Trafiali za to jego rywale do gry w ataku, czyli Dodi Lukebakio, Matheus Cunha.

Polski napastnik zagrał bezbarwne spotkanie, a najbliżej strzelenia gola był w 19. minucie, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Trener Labbadia postanowił zdjąć Piątka w 61. minucie spotkania i zastąpić go Jhonem Cordobą. Kolumbijczyk w 90. minucie spotkania ustalił wynik spotkania.

Arkadiusz Milik zatrzymany przez policję na lotnisku. Był w drodze do klubu, z którym ma podpisać kontrakt (WIDEO)Arkadiusz Milik zatrzymany przez policję na lotnisku. Był w drodze do klubu, z którym ma podpisać kontrakt (WIDEO)Czytaj dalej

Problemy Piątka w Hercie Berlin

Media w Niemczech podkreślają, że najbliższe tygodnie mogą być niezwykle trudne dla polskiego napastnika. Trener Labbadia ma w ataku kłopot bogactwa, a każdy z konkurentów Piątka do gry w podstawowej "11" wpisał się na listę strzelców. Zdaniem niemieckich mediów, w kolejnej kolejce możemy nie zobaczyć Polaka w wyjściowym składzie Starej Damy.

- Tylko jedna osoba wydawała się niezadowolona w Hercie z tego popołudnia. To Krzysztof Piątek, którego w 61. minucie zmienił Jhon Cordoba. Skomentował to niezadowoloną miną. Polak chyba aż za dobrze wie, że Cordoba stanowi dla niego ostrą konkurencję - pisał "Berliner Zeitung".

- Hertha zrehabilitowała się po żenującej wpadce w Pucharze Niemiec z Eintrachtem Brunszwik. Berlińczycy wygrali z Werderem w przekonujący sposób - przekazał portal T-Online. - Trener Labbadia może wziąć głęboki oddech. Przez ostatnich kilka minut oglądał mecz zrelaksowany i z szelmowskim uśmiechem świętował sukces - pisali po meczu dziennikarze Sport1.de.