Krzysztof Piątek znienawidzony
Instagram - Krzysztof Piątek
Autor Piotr Bernaciak - 21 Września 2019

"Kibice mogą znienawidzić Krzysztofa Piątka". Znany ekspert mówi o grze polskiego napastnika

Krzysztof Piątek przyzwyczaił kibiców Milanu do gry nie tyle dobrej, co wyjątkowo skutecznej. Teraz okazuje się, że może mieć przez to problemy. Znany historyk mówi, że Polak może stać się ofiarą własnego sukcesu.

Krzysztof Piątek już dziś wieczorem będzie próbował pokonać bramkarza Interu Mediolan. Kibice liczą na to, że polski napastnik da im sporo szczęścia w wyjątkowo ważnym spotkaniu, którym od kilku tygodni żyją sympatycy futbolu we Włoszech, ale również poza granicami kraju. O formie naszego napastnika postanowił wypowiedzieć się znany historyk futbolu, który zajmuje się włoską piłką nożną.

Postanowił on zabrać głos w sprawie Krzysztofa Piątka, a więc zawodnika mającego być główną bronią Milanu w dzisiejszym arcyważnym spotkaniu. Ekspert wypowiedział się o doskonałej dyspozycji strzeleckiej napastnika, dodając jednak, że niedługo może się ona obrócić przeciwko niemu. Nasz reprezentant z pewnością wolałby uniknąć tak niekorzystnej dla niego sytuacji.

To już jest dominacja. Kolejna nagroda dla Roberta Lewandowskiego, rywale daleko w tyleTo już jest dominacja. Kolejna nagroda dla Roberta Lewandowskiego, rywale daleko w tyleCzytaj dalej

Krzysztof Piątek zachwyca kibiców od kilku miesięcy

- Nie ma dyskusji, że Piątek jest świetnym zawodnikiem, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że Milan w tej chwili jest naprawdę słabym zespołem. Nikt nie wie, o co tam chodzi, jaki jest plan, na czym polega ten projekt, co wydarzy się jutro. Myślę, że wiele mówi sytuacja z Leonardo Bonuccim, którego kupiono w 2017 roku, by rok później go sprzedać z powrotem do Juventusu. Nikt tego nie kontroluje - mówi John Foot, historyk zajmujący się włoską piłką nożną.

Zwraca on uwagę na to, że Milan jest obecnie zespołem znacznie odstającym od włoskiej czołówki, za sprawą czego trudno mu będzie obecnie walczyć o grę w Lidze Mistrzów. Jego zdaniem jest to na ten moment poza zasięgiem rossonerich.

Krzysztof Piątek ofiarą własnego sukcesu? Tak twierdzi historyk

Angielski ekspert dodaje, że Milan nie jest tak dobry jak ten, który kilka lat temu z powodzeniem walczył na europejskich salonach. Jak dodaje, Polak jest tego ofiarą.

- Piątek jest tego ofiarą. Nie ma mu kto zagrywać, więc siłą rzeczy nie będzie miał wielu okazji i nie będzie strzelał wielu bramek. Fani, którzy dziś go kochają, łatwo mogą go znienawidzić, bo tak to działa we Włoszech. Jeśli nie strzeli kilkunastu bramek w sezonie, a o to nie będzie łatwo, może mieć problemy - twierdzi John Foot.

Pozostaj nam mieć nadzieję, że Piątek pokaże się w dzisiejszym meczu derbowym z dobrej strony i zamknie usta wszelkim krytykom.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News