Krzysztof Piątek
JOHN THYS/AFP/East News
Autor Bartosz Goluch - 22 Listopada 2020

Zespół Krzysztofa Piątka rozbity. "Złoty chłopiec" zaaplikował im cztery gole

Krzysztof Piątek i jego Hertha Berlin dostali bolesną lekcję od Borussii Dortmund. BVB rozbiła berlińczyków aż 5:2, a bohaterem meczu był Erling Haaland, który strzelił aż cztery gole. Norweg, który niedawno sięgnął po statuetkę dla najlepszego piłkarza młodego pokolenia, potwierdził ogromną klasę.

Spotkanie zaczęło się po myśli graczy i kibiców Herthy - w 33. minucie wynik meczu otworzył Cunha. Ten rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy. Borussia ruszyła z kopyta zaraz po wznowieniu gry. Haaland w 17 minut strzelił hat-tricka i wyprowadził BVB na pewne prowadzenie. Później kolejną bramkę dołożył Raphael Guerreiro. W 79. minucie z rzutu karnego kontaktowe trafienie dla Herthy zdobył Cunha. Strzelanie w kolejnej akcji meczu zakończył Haaland.

Gwiazda TVP Sport zaskoczyła całą Polskę. Pokazała się bez zupełnie bez bielizny, odważna sesja w ciąży (FOTO)Gwiazda TVP Sport zaskoczyła całą Polskę. Pokazała się bez zupełnie bez bielizny, odważna sesja w ciąży (FOTO)Czytaj dalej

1. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony
  2. Na jaw wyszła cała prawda o Bandziorku z ”Chłopaków do wzięcia”. Jeszcze niedawno nikt nie miał pojęcia, jak dostał się do programu, teraz wszystko jest jasne
  3. Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdą

Krzysztof Piątek z kiepskimi notami

Młody Norweg, który ostatnio zdobył nagrodę FIFA Golden Boy, przyćmił pozostałych aktorów sobotniego spektaklu. Na murawie pełne 90 minut w barwach Herthy spędził Krzysztof Piątek, który nie tylko nie zbliżył się do występu Haalanda, ale był jednym ze słabszych graczy.

"Pokazał się z dobrej strony raz, może dwa. Toczył wprawdzie zawzięte pojedynki z piłkarzami Borussii, jednak niewiele z tego wynikało. Przez większość czasu był zupełnie niewidoczny" - podsumował serwis sport.de, wystawiając Polakowi notę "4.5" (w skali gdzie 1 to klasa światowa, a 6 występ poniżej krytyki).

Również ligainsider.com wystawił naszemu rodakowi notę "4.5". Statystyczny portal whoscored.com ocenił Polaka na "6.1". Gorszą notę otrzymali jedynie dwaj obrońcy Herthy - Martin Plattenhardt i Dedryck Boyata.

Marta Linkiewicz pokazuje wdzięki w prześwitującej bluzce. Ponętne zdjęcie gwiazdy Fame MMA (FOTO)Marta Linkiewicz pokazuje wdzięki w prześwitującej bluzce. Ponętne zdjęcie gwiazdy Fame MMA (FOTO)Czytaj dalej

Haaland goni Lewandowskiego

Ze swojej gry nie może być zadowolony również Robert Lewandowski, który zaliczył bezbarwny występ w meczu z Werderem Brema, który jego Bayern Monachium zremisował 1:1. Polak wprawdzie wciąż pozostaje na czele klasyfikacji strzelców Bundesligi, ale cztery gole Haalanda znacznie zmniejszyły jego przewagę nad wiceliderem.

Kapitan reprezentacji Polski strzelił w tym sezonie Bundesligi 11 bramek, podczas gdy Haaland zapisał na swoim koncie 10 trafień. Wydaje się, że walka o armatkę dla najlepszego strzelca niemieckiej ekstraklasy rozegra się właśnie między tymi graczami - trzeci w klasyfikacji Andrej Kramaric i Lucas Alario mają po 7 goli.

Zwycięstwo BVB i strata punktów Bayernu spowodowała również znaczące przetasowania w czołówce Bundesligi. Teraz Borussia ma tylko punkt straty do obrońców tytułu. Ekipa z Westfalii wyprzedziła RB Lipsk, który również stracił punkty, sensacyjnie remisując z Eintrachtem Frankfurt (1:1).

1. Uwaga, ogromne utrudnienia w polskich bankach. Lepiej wypłacić pieniądze, PKO BP, mBank, Santander, Millennium, Ing Bank Śląski
  2. Grażyna Szapołowska pokazała swoją wnuczkę. Niezwykłe zdjęcie kobiet na okładce magazynu
  4. Robert Lewandowski może zostać wybrany piłkarzem roku. FIFA ogłosiła plebiscyt, Polak ma duże szanse
  6. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  7. Bogdan nie wytrzymał, padły ostre słowa. W "Rolnicy. Podlasie" zrobiło się naprawdę gorąco