Krzysztof Piątek gol Hertha RB Lipsk Berlin
East News
Autor Piotr Bernaciak - 27 Maja 2020

Przełamanie Krzysztofa Piątka. Polak w końcu trafia do siatki w arcyważnym meczu

Krzysztof Piątek w końcu zdołał przełamać swoją niemoc strzelecką w ostatnich tygodniach i trafił do siatki w meczu z RB Lipsk. Polak nie dał szans bramkarzowi strzałem z jedenastu metrów. Dla naszego napastnika to bardzo ważne przełamanie.

Krzysztof Piątek od czasu powrotu Bundesligi po przerwie spowodowanej pandemią nie mógł odnaleźć się na boisku, nie dostawał także zbyt wielu szans od trenera Bruno Labbadii, który nie widział Polaka w wyjściowym składzie. Polak musiał zadowolić się funkcją rezerwowego w ostatnich spotkaniach Herthy Berlin, co nie mogło w żaden sposób dziwić.

Dziś jednak Krzysztof Piątek dał trenerowi wyraźny sygnał, że nie zamierza spoczywać w obecnej sytuacji. Napastnik reprezentacji Polski trafił do siatki w drugiej połowie z rzutu karnego, co dało Herthcie cenny punkt w starciu z RB Lipsk. Polak perfekcyjnie wykonał swoją jedenastkę.

1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol
Świetna informacja dla Krzysztofa Piątka. Znany klub chce zainwestować miliony w napastnika HerthyŚwietna informacja dla Krzysztofa Piątka. Znany klub chce zainwestować miliony w napastnika HerthyCzytaj dalej

Krzysztof Piątek nareszcie z golem

Krzysztof Piątek wszedł na boisko w 71. minucie gry, tuż po tym, gdy Hertha zaczeła grać w przewadze, ale również po tym, gdy drużyna straciła gola na 1:2 po fatalnym błędzie bramkarza Rune Jarsteina. Golkiper w niewytłumaczalny wręcz sposób wypuścił piłkę z rąk, a następnie w jeszcze bardziej kuriozalnym stylu sam wepchnął ją sobie do bramki, zaskakując kibiców.

Zaledwie po piętnastu minutach po rajdzie w polu karnym faulowany był Matheus Cunha. Polak pewnie podszedł do piłki i zupełnie zmylił Petera Gulacsiego, posyłając piłkę w swój lewy róg bramki. Po raz pierwszy od dawna mieliśmy okazję zobaczyć słynną cieszynkę Piątka, ostatni raz mógł wykonać ją w starciu z Fortuną Dusseldorf pod koniec lutego tego roku.

Robert Lewandowski w ogniu krytyki po swoim geście w trakcie meczu. Kamery nic nie zarejestrowałyRobert Lewandowski w ogniu krytyki po swoim geście w trakcie meczu. Kamery nic nie zarejestrowałyCzytaj dalej

Krzysztof Piątek zapewnił Herthcie punkt

Ostatecznie bardzo ciekawe RB Lipsk z Herthą zakończyło się remisem, który może w zasadzie zadowalać oba zespoły. Zarówno Lipsk, jak i Hertha w ostatnich tygodniach prezentowały świetną formę i ich dobra postawa dzisiaj nie może dziwić.

RB Lipsk - Hertha Berlin 2:2

Lukas Klostermann 24', Patrick Schick 68' - Marko Grujić 9', Krzysztof Piątek 82' z karnego

3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Pięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programem