Krzysztof Piątek w wywiadzie
Autor Piotr Bernaciak - 26 Lipca 2019

Krzysztof Piątek: Chciałbym grać z Cristiano Ronaldo

Krzysztof Piątek udzielił krótkiego wywiadu jednej z włoskich gazet, wypowiadając się na temat swojej przyszłości w Milanie. Polak odniósł się do Cristiano Ronaldo, opowiadając o nadziejach na wspólną grę.

Krzysztof Piątek przeniósł się do Włoch zaledwie rok temu, jednak przez ten czas w jego życiu wszystko uległo zmianie. Polski napastnik został uznany za wielkie odkrycie sezonu 2018/2019, strzelił ponad 20 goli w samej lidze, dzięki czemu udało mu się zająć trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców i wyprzedzić między innymi Cristiano Ronaldo. Dziś nasz snajper uchodzi za wielką gwiazdę ligi.

Ostatnio reprezentant Polski udzielił krótkiego wywiadu dla La Gazzetta dello Sport, w którym odniosł się do ostatnich sukcesów i swoich celów na nadchodzące miesiące. Kibice Milanu zastanawiają się nad jego wypowiedzią.

Aleksandar Vuković: Nie jesteśmy w Iraku czy Afganistanie, by ktoś kogoś się bałAleksandar Vuković: Nie jesteśmy w Iraku czy Afganistanie, by ktoś kogoś się bałCzytaj dalej

- Gdy przyszedłem do Włoch nikt nie spodziewał się, że strzelę więcej goli niż Cristiano Ronaldo. Chcę jednak rozwijać się i zostać najlepszym strzelcem ligi. Zrobię wszystko, by na końcu cieszyć się z sukcesu - powiedział Polak.

- Dziewiątka to ważny numer dla napastnika, wszyscy najlepsi strzelcy na świecie z nim grają: Robert Lewandowski, Luis Suarez, Karim Benzema, Harry Kane. Jestem szczęśliwy, że klub uwierzył w moją jakość. Powiedziano mi, że zasłużyłem na to, by móc zakładać koszulkę z tym legendarnym numerem. Odpowiedziałem, że byłem gotowy walczyć za wszelką cenę, by udowodnić swoją jakość dla zespołu i tak się stało - dodał napastnik, odnosząc się do zmiany numeru na koszulce.

- Nie wierzę jednak w przesądy. Wszystko będzie wyglądało jak dawniej, niezależnie od tego, czy zmieniłem numer na 9 - dodał Polak.

Krzysztof Piątek o Cristiano Ronaldo

- Kto byłby moim wymarzonym partnerem do gry z przodu? Andrij Szewczenko lub Cristiano Ronaldo - stwierdził polski napastnik.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News