KSW
Facebook KSW
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Marca 2020

KSW 53 odwołane. Co dalej z pieniędzmi za bilety i PPV?

KSW 53 zaplanowana na 21 marca w łódzkiej Atlas Arenir została oficjalnie odwołana. Powodem oczywiście jest zagrożenie ze strony epidemii koronawirusa i rozporządzeniem Premiera o odwołaniu wszystkich imprez masowych. 

KSW dołączyła do grona organizacji sportowych, które z uwagi na szalejącą epidemią koronawirusa, musiały odwołać planowane przez siebie imprezy. 21 marca w Łodzi miało dojść do kolejnej już uczty dla fanów mieszanych sztuk walki. Plany organizatorów pokrzyżowało jednak rosnące zagrożenie ze strony koronawirusa. Na terenie Polski odnotowuje się coraz więcej przypadków zachorowań.

Ekstraklasa zostanie całkowicie odwołana? Oficjalny komentarz minister sportuEkstraklasa zostanie całkowicie odwołana? Oficjalny komentarz minister sportuCzytaj dalej

KSW 53 odwołana z powodu koronawirusa

Polska niestety powoli dołącza do grona krajów, które funkcjonują pod dyktando koronawirusa. Rozprzestrzenienie pochodzącego z Chin wirusa pogrąża do kilku tygodni świat sportu w chaosie. W wielu krajach fala zachorowań doprowadziła do wstrzymania bądź odwołania wielu imprez sportowych. Odwołany został między innymi turniej Indian Wells, jedna z najbardziej prestiżowych imprez tenisowych. Wszelkie rozgrywki na terenie Włoch, najbardziej dotkniętych epidemią spośród krajów Europy, zostały zawieszone do 3 kwietnia. Oznacza to, że kibice piłkarscy nie będą mogli cieszyć się meczami jednej z najlepszych lig świata, Serie A. Trend spowodowany wirusem, niestety dotarł właśnie do Polski.

22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)Czytaj dalej

Impreza odwołana, ale kibice zapłacili już za bilety. Właściciel federacji zabrał głos

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło już 18 przypadków zachorowań na terenie naszego kraju. 467 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia, a ponad 4 tysiące osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. W związku z zaistniałą sytuacją, minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk wydała specjalne oświadczenie.

- Rekomendujemy odwołanie wszystkich imprez sportowych, niekoniecznie w skali masowej, tych mniejszych też, ze względu na ryzyko zarażenia koronawirusem. Będziemy wspierać polskie związki sportowe w podjętych krokach. Mówimy nie tylko o imprezach sportu wyczynowego, ale również imprezach dzieci i młodzieży. Rekomendujemy też niewyjeżdżanie polskich sportowych- powiedziała.

Decyzja ministerstwa oznacza, że nie odbędzie się zaplanowana na 21 marca gala KSW 53. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że wielu kibiców kupiło już bilety na to wydarzenie, bądź też zapłaciło za dostęp do transmisji, która miała odbyć się w systemie PPV. Cena dostępu to 40 złotych. Bilety zaś zależnie od miejsca to wydatek od 70 do nawet 1900 złotych. Głos w sprawie zabrał współwłaściciel federacji.

- Już od kilku dni braliśmy to pod uwagę i czekaliśmy na rozwój sytuacji, bo wiedzieliśmy, że sytuacja jest dynamiczna. Mamy przed sobą znacznie większą sprawę, niż tylko odpowiedzialność za naszą firmę, kibiców i zawodników. Mogę jednak zapewnić, że pieniądze za bilety zostaną zwrócone kibicom. W tym momencie nawet nie jesteśmy w stanie policzyć strat, ale w ogóle nie chciałbym odpowiadać na takie pytania, bo problem jest dużo bardziej poważny i skomplikowany niż tylko straty finansowe. Trudno nam przewidzieć co się teraz stanie. Na razie chcemy zapanować nad sytuacją bieżącą, a później dopiero skupimy się na planowaniu przyszłości - powiedział Maciej Kawulski w rozmowie ze Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska przekazała fanom wspaniałą nowinę. Ogromne szczęście jej i córki
  2. Śmiertelny wypadek na torach pod Żyrardowem. Nie żyje mężczyzna, ogromne opóźnienia pociągów
  3. Świetne notowania Dawida Kubackiego. Polak bardzo wysoko w Pucharze Świata
  4. Wymowne zachowanie polskich trenerów po skoku Kubackiego. Wszystko na oczach setek tysięcy widzów
  5. Artur Szpilka wygrał po kontrowersyjnym werdykcie. Teraz prosi o unieważnienie walki
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News