KSW Kołecki Juras
TOMASZ RADZIK/East News
Autor Łukasz Kowalski - 18 Lipca 2020

Legenda KSW ogłosiła niespodziankę dla wszystkich fanów. Nie kryją wielkiej radości, będzie się działo

KSW czeka w najbliższym czasie jedna z najbardziej wyczekiwanych walk. Legenda polskiego MMA na Twitterze zapowiedziała, że jesienią zmierzy się z mistrzem olimpijskim. Walka była zapowiadana już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz kibice otrzymali oficjalne potwierdzenie.

KSW jesienią zorganizuje długo wyczekiwaną walkę. Na swoim profilu na Twitterze Łukasz "Juras" Jurkowski zapowiedział, że spekulacje się potwierdziły i jesienią zmierzy się z Szymonem Kołeckim. Do walki miało dojść już wcześniej, ale była kilkukrotnie przesuwana.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzuty
  2. Kolejne europejskie miasto zrywa współpracę z Polską. Powód jest poważny
Piotr Żyła idzie na wojnę z byłą żoną. Ujawnił porażające zdjęcia, Justyna Żyła miała grozić śmierciąPiotr Żyła idzie na wojnę z byłą żoną. Ujawnił porażające zdjęcia, Justyna Żyła miała grozić śmierciąCzytaj dalej

KSW zorganizuje hitową walkę

Walka "Jurasa" z Kołeckim zapowiadana była od wielu miesięcy. Początkowo miała się odbyć podczas majowej gali KSW, ale z różnych powodów została przesunięta. Kołecki nie ukrywał rozczarowania z faktu, że nie mógł się wtedy zmierzyć z "Jurasem".

- Ja czekam na potwierdzenie kolejnej daty, kolejnej gali. Jak już będę o tym wiedział, to zmienię swój okres przygotowań i dopasuję go do normalnego rytmu. Nie jest to dla mnie wielką tragedią, ale muszę powiedzieć, że od stycznia trenowałem do gali, która kilka razy była przesuwana. To nie jest zmarnowany czas, bo przez pół roku się przygotowywałem, tylko szkoda, że to dzieje się w takich okolicznościach - powiedział Kołecki w rozmowie z fightsport.pl.

- Przeciwnik od pół roku wiedział, że mamy walczyć, natomiast dzień przed ogłoszeniem naszej walki powiedział, że nie może wyjść, bo ma kontuzję. Już nie chcę mówić, jaką ma kontuzję, bo kontuzję ma taką, którą ja zadeklarowałem, że osobiście dostarczę federacji leki. W 48 godzin będzie wyleczony, a po czterech dniach będzie mógł normalnie sparować. Jednak nikt się nie zdecydował na skorzystanie z tego. Walka została zdjęta i odwołana - dodał.

Polskie media potwierdzają przykre wiadomości. Nie żyje legenda polskiego sportu, olbrzymia strata dla wszystkichPolskie media potwierdzają przykre wiadomości. Nie żyje legenda polskiego sportu, olbrzymia strata dla wszystkichCzytaj dalej

Walka "Jurasa" z Kołeckim potwierdzona

W odpowiedzi "Juras" zamieścił obszerny wpis w swoich mediach społecznościowych, w którym odniósł się do słów Kołeckiego.

- No to na spokojnie zamykając temat wywiadu z Szymonem Kołeckim. Tak do ostatnich chwil walczyliśmy o to czy uda się w ogóle trenować z większym obciążeniem. Nie dało rady. Że nie zrzucę wagi? Walka w kategorii ciężkiej.Decyzje o przełożeniu terminu walki podjąłem po konsultacji z bliskim otoczeniem. Pierwszy raz w mojej 22 letniej karierze w sportach walki - napisał.

W sobotę wpisem na Twitterze "Juras" potwierdził, że do walki z Kołeckim dojdzie, najprawdopodobniej jesienią tego roku. - Dostaję wiadomości i pytania, a więc krótko: walka z Szymonem Kołeckim odbędzie się na jesieni tego roku. Można się rozejść. Kiedy i gdzie, niech ogłasza KSW. Ja będę gotowy. - napisał.

Jurkowski karierę w MMA zakończył w 2011 roku, by ją wznowić sześć lat później. Od tamtej pory stoczył trzy walki, dwie z nich wygrał. Ostatni pojedynek stoczył w 2019 roku i wygrał ze Stjepanem Bekavacem. Kołecki to mistrz olimpijski z Pekinu w podnoszeniu ciężarów. Jako zawodnik MMA stoczył dziewięć walk, z czego osiem z nich zakończyło się jego wygraną.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka i Lidl zaostrzają walkę o klientów. My tylko na tym zyskamy, szykują się ostre cięcia cen
  2. Fascynujący widok. Tak wygląda wnętrze Saturna
  3. Robert Lewandowski pokazał niesamowity talent małej Klary. Aż trudno uwierzyć, że ma dopiero 3 lata
  4. Kamil Stoch i Piotr Żyła mają wspólną tajemnicę. Połączył ich nie tylko sport, mało kto o tym wiedział
  5. Rywal Kamila Stocha został piosenkarzem. Znany skoczek nagrał wakacyjny hit (WIDEO)
  6. Wideo - Niezwykle dramatyczny wypadek na autostradzie A1. Samochód mocno dachował po staranowaniu przez ciężarówkę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News