Mamed Chalidow
Instagram/mamed_khalidow
Autor - 8 Grudnia 2019

Porażka największej gwiazdy na KSW. Dał się zdominować rywalowi

KSW 52: The Race już za nami. Gala, która odbyła się w Gliwicach była bardzo emocjonująca, jednak wielu fanów zaskoczyła porażka największej gwiazdy. Rywal w pełni go zdominował.

KSW 52: The Race zapowiadało się naprawdę pasjonująco. Gala nie zawiodła oczekiwań widzów. Zwycięzcami w karcie głównej okazali się Michał Włodarek (8-2, 4 KO), który pokonał Srdana Marovicia przez nokaut w pierwszej rundzie (4-1, 4 KO), Maciej Kazieczko (6-1, 3 KO), który wygrał z Michaelem Duboisem przez nokaut w pierwszej rundzie (11-7, 4 KO), Michał Michalski (8-4, 4 KO), który pokonał Alberta Odzimkowskiego (11-4, 3 KO) przez TKO w pierwszej rundzie, Artur Sowiński (20-11, 7 KO) zwyciężył z Viniciusem Bohrera (16-8, 2 KO) przez TKO w pierwszej rundzie, Karolina Owczarz (3-0), która poddała Aleksandrę Rolę przez poddanie w drugiej rundzie (3-1, 1 KO) oraz Szamil Musajew (14-0, 9 KO), który okazał się lepszy od Grzegorza Szulakowskiego (9-4, 2 KO) przez TKO w pierwszej rundzie.

Nowy klub zgłosił się po Piątka. Odejście Polaka z Milanu coraz bliżejNowy klub zgłosił się po Piątka. Odejście Polaka z Milanu coraz bliżejCzytaj dalej

KSW 52 zaskoczyło główną walką wieczoru

W walce o tymczasowy pas kategorii piórkowej KSW 52 wygrał Salahdine Parnasse (14-0, 2 KO), który pokonał Ivana Buchingera (36-7, 8 KO) przez jednogłośną decyzję sędziów, z kolei w drugiej walce wieczoru Szymon Kołecki (8-1, 8 KO) pokonał Damiana Janikowskiego (4-3, 3 KO) przez TKO w drugiej rundzie. Głowna walka wieczoru miała zaskakujący przebieg. Największa gwiazda KSW dała się na niej totalnie zdominować.

Powracający ze sportowej emerytury Mamed Chalidow (34-7-2, 14 KO) przegrał na punkty ze Scottem Askhamem (19-4, 12 KO). Niemal całe starcie obyło się w parterze. Askham dobrze się bronił i atakował, z kolei Chalidow miał problem ze skutecznymi atakami i częściej przyjmował ciosy. Mamed często znajdował się na plecach, próbując szukać poddania. To mu się jednak nie udało.

KSW straci swoją największa gwiazdę

W ostatniej rundzie Chalidow mocniej zaatakował rywala, jednak to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Askham po raz kolejny sprowadził rywala na matę, zyskując przewagę. Finalnie jednogłośnie pokonał swojego przeciwnika przez jednogłośną decyzję sędziów.

Bardzo możliwe, że po tym pojedynku Chalidow nie będzie chciał już wrócić do rywalizacji w KSW. 39-latek zrobił już dla tej organizacji wiele dobrego, przez co zasłużył na sportową emeryturę. Drugi raz z niej raczej nie wróci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalny mecz reprezentanta Polski. Czerwona kartka i wysoka porażka
  2. Lewandowski zabrał głos ws. jedenastki stulecia. Napastnik wśród wyróżnionych
  3. Bayern nie kupi objawienia tego sezonu Ligi Mistrzów. Wszystko przez Lewandowskiego
  4. Gwiazda ligi zmieni klub? Właściciele wstrzymują się od komentarza
  5. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  6. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  7. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  8. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News