Złota Piłka 2019
Lionel Messi
Autor Piotr Bernaciak - 10 Lipca 2019

Kto zwycięzcą Złotej Piłki? Angielscy kibice są zgodni

Złota Piłka zostanie przyznana w grudniu tego roku, a walka o nią jest w tym przypadku wyjątkowo wyrównana. Zanosi się na niemałą niespodziankę. Kibice i eksperci są zgodni co do wyboru w tym roku.

Złota Piłka w tym roku stała się bardzo wyrównanym plebiscytem. W ostatnich latach zazwyczaj nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości co do tego, kto powinien ją otrzymać. Pięć razy zdecydowanie lepszy był Lionel Messi, pięciokrotnie wyróżniał się Cristiano Ronaldo, aż w końcu rok temu ich hegemonię przerwał Luka Modrić, wobec którego również nie było wątpliwości. W tym roku może być inaczej.

Długo wydawało się, że Messi odskoczył konkurencji, ale porażki w półfinale Ligi Mistrzów i na Copa America oddaliły go od zdobycia trofeum po raz szósty w karierze. W związku z tym na horyzoncie pojawiło się dwóch nowych, sensacyjnych kandydatów. Ta wiadomość z pewnością ucieszy kibiców z Anglii.

Arsenal może ogłosić kolejny transfer. Francuz o krok od EmiratesArsenal może ogłosić kolejny transfer. Francuz o krok od EmiratesCzytaj dalej

Wiele wskazuje na to, że Złota Piłka trafi w tym roku do któregoś z piłkarzy Liverpoolu. Przez cały sezon wspaniale prezentował się Virgil van Dijk. Holender poczynił wielki postęp i należał do absolutnej czołówki obrońców Premier League, jego drużyna traciła mało bramek. Ostatnio wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać stoperowi Liverpoolu trofeum przyznawanego w grudniu.

Okazuje się jednak, że może pojawić się zupełnie nowy kandydat. Jest nim Allison Becker, bramkarz reprezentacji Brazylii. On również stanowił o sile defensywy The Reds, zaliczał fantastyczne interwencje, wygrał Ligę Mistrzów, a kilka dni temu dodatkowo sięgnął po zwycięstwo w Copa America, turnieju, który znacznie oddalił Leo Messiego od nagrody.

W tym roku możemy spodziewać się interesującego rozstrzygnięcia, a na ten moment zawodnicy Liverpoolu mają największe szanse na to, by zdobyć Złotą Piłkę. Ostatecznego zwycięzcę poznamy jednak dopiero w grudniu, gdy odbędzie się słynna gala.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News