Który piłkarz zarabia najwięcej?
Flickr
Autor Bartosz Goluch - 24 Marca 2020

Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę

Który piłkarz zarabia najwięcej? Na to pytanie postanowili opowiedzieć dziennikarze tygodnika "France Football". W pierwszej trójce zestawienia znaleźli się Cristiano Ronaldo, Lionel Messi oraz Neymar. Dochody każdego z nich co roku znacznie rosną.

Zdaniem "France Football" najbogatsza trójka piłkarzy od 2017 roku się nie zmienia. Dodatkowo każdy z trójki Ronaldo-Messi-Neymar bogaci się coraz szybciej. Na konto najbogatszego z nich wpłynęło aż 131 mln euro.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje legenda hiszpańskiego futbolu. Odpowiadał za sukces wielu klubów
2. Cristiano Ronaldo nie zagra więcej w Juventusie? Nowe doniesienia portugalskich mediów

Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesieniaKamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesieniaCzytaj dalej

Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? Czołowka bez zmian

Najbogatszym piłkarzem na świecie po raz kolejny został Lionel Messi. W porównaniu z poprzednimi dwoma latami, Lionel Messi zaliczył wzrost, który oscyluje w granicach pięciu milionów euro. W 2017 roku zarobki kapitana FC Barcelony wynosiły 126 milionów euro, w 2018 roku - 130 milionów, natomiast w roku 2019 Argentyńczyk zarobił 131 milionów euro. W przeliczeniu na dzień, piłkarz zarabia 358 tys. euro dziennie (prawie 1,6 miliona złotych).

Drugi w rankingu piłkarskich krezusów był Cristiano Ronaldo z dochodami rzędu 118 mln euro. Podium zamyka natomiast Neymar, który ma zarabiać 95 milionów euro rocznie. Wpływy graczy zostały oszacowane na podstawie zarobków zawodników w klubach, wpływów z reklam oraz licznych bonusów, na które mogą liczyć najbardziej medialni gracze.

Wielka radość w rodzinie Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN pęka z dumyWielka radość w rodzinie Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN pęka z dumyCzytaj dalej

Messi i spółka "zbiednieją" przez koronawirusa?

Epidemia koronawirusa i związane z nią cięcia klubów mogą sprawić, że w kolejnym rankingu zauważymy znaczące spadki w zarobkach najbogatszych piłkarzy. Problemów doświadczą z pewnością również reklamodawcy i sponsorzy Messiego czy Ronaldo. Ich skala zależy głównie od tego, jak długo potrwa przerwa w europejskich rozgrywkach.

Ta może być jednak znacznie dłuższa niż pierwotnie przewidywano. Niemieccy wirusolodzy twierdzą, że piłka w Europie do normalnego trybu rozgrywek powróci najwcześniej w 2021 roku. Będzie to oznaczało bankructwo wielu klubów i totalny chaos w najlepszych ligach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy
  2. Myśleli, że to mały szczeniak. Pojechali do schroniska, tam dowiedzieli się, co to za zwierzak
  3. Wielka radość w rodzinie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w euforii, ogromne szczęście
  4. Joanna Jędrzejczyk pokazała twarz po walce z Zhang. Musiało boleć (FOTO)
  5. Dramatyczny apel legendy światowej piłki nożnej. "Polacy, brońcie się"
  6. Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wiele

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News