Jakub Błaszczykowski
youtube.com/tvpsport
Autor Piotr Bernaciak - 27 Listopada 2020

Czy Kuba Błaszczykowski powinien jeszcze wystąpić w reprezentacji Polski?

Kuba Błaszczykowski zasłużył na miano legendy reprezentacji Polski po wszystkich meczach z opaską kapitańską. Jerzy Brzęczek nie daje mu jednak ostatnio szans w kadrze. Wielu kibiców twierdzi, że powinien on jeszcze zagrać w koszulce z orzełkiem na piersi.

Jakub Błaszczykowski to prawdziwa legenda reprezentacji Polski, która rozegrała w narodowych barwach aż 108 spotkań. Jedynie Robert Lewandowski ma ich na koncie więcej, co zasługuje na zdecydowane docenienie. Nie zanosi się jednak na to, by zawodnik Wisły Kraków znacząco powiększył tę liczbę.

Jerzy Brzęczek musiał mierzyć się z zarzutami dotyczącymi powiązań rodzinnych z Błaszczykowskim. Wielu zarzucało selekcjonerowi, że zamierza powoływać Kubę pomimo jego słabszej formy, jednak w ostatnich miesiącach skrzydłowy radzi sobie świetnie w polskiej lidze.

Wygląda jednak na to, że trener reprezentacji Polski podjął już decyzję i nie zamierza dłużej stawiać na byłego piłkarza Borussii Dortmund, bowiem doszło do sporej zmiany pokoleniowej, którą trudno będzie teraz odwrócić.

Prawdopodobne jest jednak to, że Jakub Błaszczykowski otrzyma szansę swojego pożegnalnego występu w stylu, w jakim zrobił to samo Łukasz Piszczek. Prawy obrońca w listopadzie minionego roku rozegrał ostatni mecz w eliminacjach Euro 2020. Na pożegnanie Kuby z pewnością przyszłoby jednak poczekać przynajmniej do momentu, gdy na trybuny wejść mogli będą kibice.

Czy chcielibyście pożegnania Jakuba Błaszczykowskiego w taki właśnie sposób?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News