Kuusamo Puchar Świata
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 28 Listopada 2020

Puchar Świata w Kuusamo. Genialny Dawid Kubacki, brawa dla Piotra Żyły, wielka klasa, czekamy na więcej

Kuusamo w tren weekend jest centrum światowych skoków narciarskich. W Finlandii rozgrywane są kolejne konkursy indywidualne Pucharu Świata. Po pierwszej serii kibice reprezentantów Polski mogą być zadowoleni. Prowadzi Dawid Kubacki po fenomenalnym skoku, a do tego wszystkich reprezentantów Polski zobaczymy w drugiej serii.

Kuusamo w ten weekend jest światową stolicą skoków narciarskich. W Finlandii skoczkowie z całego świata staną do rywalizacji podczas dwóch konkursów indywidualnych. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Polski.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportem
  2. Krzysztof Krawczyk w środku nocy przekazał wiadomość o śmierci. Odeszła bliska mu osoba, łzy same napływają do oczu
  3. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat
Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nagle zwrócili się do wszystkich Polaków. Ważny apel, poprosił ich Mateusz Morawiecki (WIDEO)Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nagle zwrócili się do wszystkich Polaków. Ważny apel, poprosił ich Mateusz Morawiecki (WIDEO)Czytaj dalej

Kuusamo na razie szczęśliwe dla Polaków

W poprzednim tygodniu skoczkowie rywalizowali na skoczni w Wiśle. Teraz zawodnicy przenieśli się o 2000 kilometrów na północ w okolice koła podbiegunowego. Skoczkowie będą rywalizowali w fińskim Kuusamo, a dokładnie w niewielkiej osadzie Ruka.

W sobotnim konkursie wzięli udział wszyscy podopieczni trenera Michala Doleżala. Polacy pewnie przeszli przez piątkowe kwalifikacje. Wygrał je Dawid Kubacki, który oddal fenomenalny skok na odległość 135,5 m. Oprócz Kubackiego w sobotę na liście startowej znaleźli się także: Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Klemens Murańka i Piotr Żyła.

Warunki w sobotę były idealne do skakania. Temperatura wynosiła -9 stopni Celsjusza i wiał lekki wiatr pod narty. Sędziowie zdecydowali, że zawody rozpoczną się z 13. belki startowej.

Sobotni konkurs na skoczni Rukatunturi rozpoczął się od upadku ubiegłorocznego triumfatora konkursu w Kuusamo Daniela-André Tande. Norweski zawodnik upadł po swoim skoku i długo nie podnosił się z zeskoku.

VfB Stuttgart - Bayern Monachium. Robert Lewandowski jednym z bohaterów, wielka klasa i wielkie brawaVfB Stuttgart - Bayern Monachium. Robert Lewandowski jednym z bohaterów, wielka klasa i wielkie brawaCzytaj dalej

Dobre skoki polskich zawodników w pierwszej serii

Pierwszym Polakiem w konkursie był Paweł Wąsek z 23. numerem startowym. Przed tygodniem w Wiśle zajął przedostatnie 48. miejsce. W sobotę się częściowo zrehabilitował i w pierwszej serii skoczył 130 metrów.

Chwilę po nim skakał Kamil Stoch, który w Wiśle rozczarował i zajął dopiero 27. pozycję. Trzykrotny mistrz olimpijski po pierwszej serii nie mógł być zadowolony. Polak skoczył zaledwie 125 metrów.

Nadzieję w serca polskich kibiców wlał Klemens Murańka. Zakopiańczyk uzyskał w pierwszej serii 131 metrów. Polski skoczek w końcu skoczył na miarę swojego potencjału. Przed sezonem był bardzo chwalony przez sztab szkoleniowy, ale w Wiśle był dopiero 22.

Tuż po nim skakał Andrzej Stękała. Polak przed tygodniem w Wiśle zajął 19. miejsce i w Kuusamo również liczył na pucharowe punkty. Stękała skoczył; 131 metrów i uzyskał dokładnie taką samą notę jak skaczący przed nim Murańka.

Swoją dobrą formę potwierdził zwycięzca piątkowych kwalifikacji Dawid Kubacki. Jeden z liderów reprezentacji Polski skoczył aż 139 metrów i dał jasno do zrozumienia, że przyjechał do Kuusamo wygrać.

Ostatnim z Polaków w pierwszej serii był Piotr Żyła. Zawodnik z Wisły po raz kolejny pokazał wspaniałą formę. Żyła skoczył 136 metrów i będzie się liczył w walce o końcowe zwycięstwo w konkursie.

Po pierwszej serii prowadzi Eisenbichler, który skoczył aż 146 metrów, przed Kubackim i Sato. W drugiej serii finałowej kibice będą mogli zobaczyć wszystkich Biało-Czerwonych. Tuż za czołową 10 są Murańka i Stękała.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. "Zabawkowa" figurka Wiedźmina za obłędne pieniądze. Spadniesz z krzesła, gdy poznasz cenę
  2. Pilny komunikat ZUS. Płatnicy powinni się pospieszyć. Wnioski tylko do poniedziałku
  3. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat
  4. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportem
  5. Właśnie ujawniono ostatnie życzenie Diego Maradony. Napisał list, miał jedną prośbę
  6. Paulini z Jasnej Góry w słusznej sprawie. "To naturalny odruch serca, dzielimy się tym czym możemy"
  7. Rolnik właśnie miał zakończyć pracę. Niestety, wtedy doszło do najgorszego

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News