kwarantanna
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 11 Stycznia 2021

Afera w klubie Polaka. Trzynastu zawodników na kwarantannie, pilny komunikat po zgrupowaniu drużyny

Kwarantanna w klubie polskiego piłkarza. Do światowych mediów doszła właśnie decyzja o tym, że 13 piłkarzy kultowego Celtiku Glasgow, a także trener oraz asystent szkoleniowca klubu, będą musieli zostać poddani izolacji. Wszystko ma miejsce po powrocie piłkarzy ze Szkocji ze zgrupowania, które miało miejsce w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Klub nie kryje wściekłości w związku z decyzją władz.

  • Kwarantanna w kolejnym, znanym klubie piłkarskim
  • W Celtiku Glasgow, w którym występuje Patryk Klimala, od pierwszej drużyny odsuniętych zostało 13. piłkarzy
  • Wielokrotni mistrzostwie Szkocji ogłosili specjalny komunikat
  • Na drużynę spadła fala krytyki. Wszystko przez podejrzenia, że do pojawienia się choroby w drużynie mogło dojść w trakcie zagranicznej podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Kwarantanna w Celtiku Glasgow. Legendarny klub ze Szkocji, w którym w przeszłości występowało wielu reprezentantów Polski, zmaga się z poważnymi problemami. Nie dość, że nad drużyną wisi widmo przegranej w krajowych rozgrywkach na rzecz odwiecznych rywali z Rangers FC, to jeszcze aż 13. piłkarzy z drużyny zostało poddanych kwarantannie. Wszystko przez przypadek zachorowań w ekipie The Bhoys, którzy już dziś zmierzą się w lidze z Hybernianem. Drużyna pozbawiona tak dużej ilości graczy, a także trenera i jego asystenta, będzie miała wielkie problemy, aby wywalczyć trzy punkty.

Kwarantanna w Celtiku. Oficjalny komunikat ze strony klubu

Do decyzji o umieszczeniu piłkarzy i dwóch członków sztabu szkoleniowego szkockiej drużyny doszło dzisiaj, na kilka godzin przed ligowym starciem z Hibernianem. Drużyna, która jak na razie przegrywa walkę o mistrzostwo z odwiecznymi rywalami zza miedzy - Rangers FC, na okres dwóch tygodni pozbawiona będzie kilku graczy. Wszystko przez wykrycie zachorowania u francuskiego obrońcy "The Bhoys" - Christophera Julliena. Według doniesień brytyjskich mediów, do zakażenia miało dojść w trakcie zgrupowania klubu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Takiej wersji wydarzeń nie trzyma się jednak sam Celtic, który podkreśla, że do zachowania mogło dojść wszędzie, nawet na terenie Wielkiej Brytanii i łączenie wyjazdu z chorobą Francuza jest pozbawione sensu.

Klub z Ekstraklasy potwierdził druzgocącą wiadomość. Zmarł kultowy polski trener, był zasłużoną postacią polskiej piłkiKlub z Ekstraklasy potwierdził druzgocącą wiadomość. Zmarł kultowy polski trener, był zasłużoną postacią polskiej piłkiCzytaj dalej

- Tak naprawdę wszystko mogło wydarzyć się również wtedy, gdyby drużyna pozostała w Szkocji, podobnie jak inne przypadki w szkockiej piłce nożnej i sporcie na terenie całej Wielkiej Brytanii w zeszłym tygodniu – tłumaczy Celtic FC w specjalnym oświadczeniu na swojej stronie internetowej.

Z tego co wiemy, ze składu drużyny zostało odizolowanych 13 piłkarzy, trener klubu - Neil Lennon oraz jego asystent. Nie wiemy, czy w tej grupie znajduje się piłkarz młodzieżowej reprezentacji Polski - Patryk Klimala, który od roku jest zawodnikiem mistrzów Szkocji. Wiemy natomiast na pewno, że jedyną osobą, u której test na koronawirusa przyniósł wynik pozytywny jest Christopher Jullien.

Taki obrót spraw nie przypadł do gustu klubowi, który ostatnimi czasy mierzy się ze sportowym kryzysem. Po latach dominacji coraz bardziej prawdopodobnym staje się potecjalne mistrzostwo dla Rangers FC. Podopieczni Stevena Gerrarda w tym sezonie SPL jeszcze nie przegrali i nie pozostawili szans Celticowi w prestiżowych "Old Firm Derby", dwukrotnie wygrywyjąc.

Celtic nie kryje rozgryczenia. Wyrazili głęboki żal i rozczarowanie

Szkoci, po decyzji, jaka na nich spadła, zdecydowali się na opublikowanie oświadczenia, w którym nie brakuje żalu na decyzję władz szkockiej ligi, zaznaczając, że przez cały czas przestrzegał regulaminów UEFA względem sytuacji epidemiologicznej i po raz pierwszy spotkał się z przykłem COVID-19 w swoim klubie, mimo że od początku epidemii minął ponad rok.

- Oczywiście jesteśmy ogromnie rozczarowani, ponieważ wiemy, co czują nasi fani. Kontakty miały miejsce w okresie od środy w zeszłym tygodniu, głównie w związku z lotami i podróżami trenerów drużyn, podczas których Celtic stosował te same rygorystyczne protokoły, które były stosowane podczas obozów przygotowawczych do sezonu, podróży na mecze w ramach rozgrywek UEFA i wszystkich organizacji meczów w Szkocji. - czytamy na stronie internetowej klubu.

- Te protokoły dobrze nam służyły w przeszłości, ponieważ klub nie miał do tej pory ani jednego pozytywnego przypadku w naszej własnej „bańce”. Jak już powiedzieliśmy, decyzja Celticu o wyjeździe do Dubaju na zgrupowanie podyktowana była względami wydajnościowymi. Kiedy byliśmy na miejscu, decyzja ogłoszona czwartego stycznia znacząco zmieniła krajobraz - pisza Szkoci

Nie da się ukryć, że przed klubem bardzo ciężkie wyzwanie, aby nawiązać jeszcze walkę o tytuł mistrzowski. Dzisiaj, w osłabionym składzie, będzie musiał zmierzyć się z Hibernianem, który mierzy w europejskie puchary. Ekipa z Edynburga zajmuje obecnie 4. lokatę w tabeli.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News