Kylian Mbappe
Facebook Kylian Mbappe
Autor Mateusz Dziubiński - 15 Listopada 2020

Kylian Mbappe chce odejść z PSG. Dokąd powinien odejść?

Kylian Mbappe jest jednym z najlepszych piłkarzy świata, a o jego zakontraktowaniu marzą wszystkie kluby Europy. Mistrz świata z 2018 roku pozostaje piłkarzem Paris Saint-Germain, jednak już kilkakrotnie zgłaszał chęć opuszczenia klubu. Teraz, dzięki wypowiedzi trenera, który doskonale zna go ze wspólnej pracy, dowiedzieliśmy się, gdzie chce przenieść się francuski gwiazdor. Chodzi rzekomo o Real Madryt.

Kylian Mbappe od kilku sezonów, gdy eksplodował jego talent, znajduje się na liście życzeń najlepszych klubów Europy. Sam zawodnik ma jednak już konkretny plan na swoją przyszłości i zdecydowanie nie wiąże jej z obecnym klubem, czyli Paris Saint-Germain.

Nie jest tajemnicą, że największe gwiazdy Paris Saint-Germain, czyli Neymar i Kylian Mbappe, najchętniej opuściłyby francuski zespół. Mimo udziału w ostatnim finale Ligi Mistrzów, ich ambicje sięgają znacznie wyżej i mają dosyć niepowodzeń w europejskich rozgrywkach. Kylian Mbappe, choć do tej pory pozostawał wierny paryskiej drużynie, coraz częściej mówi się o jego odejściu.

Reprezentant Francji od dłuższego czasu myśli o zmianie otoczenia, a teraz spekulacje transferowe podsyciła wypowiedź jego byłego trenera, Unaia Emery’ego. Hiszpan, który obecnie trenuje Villarreal, udzielił wywiadu dla radia COPE, w którym zdradził, że Mbappe myślał o transferze już kilka lat temu, gdy Emery pracował jako trener PSG.

- To może być ostatni rok Mbappe w PSG? Prawda jest taka, że gdy pracowałem w Paryżu, to on miał wielkie nadzieje na transfer do Madrytu. Ten zespół bardzo mu się podobał. Dla niego to największy klub na świecie - wyznał Emery, sugerując oczywiście, że Mbappe chciał przenieść się do Realu Madryt.

- Miałem spotkanie z jego ojcem. To była długa rozmowa, w której poznałem punkt widzenia zawodnika. Wtedy chroniłem interesy PSG, więc wolałem, żeby został w PSG. Faktycznie może być tak, że przejdzie do Realu Madryt - kontynuował wypowiedź były opiekun Arsenalu i Sevilli.

- Nie pamiętam dokładnie, jakie słowa padły, ale on poważnie rozważał Real Madryt. I to tyle, bo teraz trudno rozmawiać mi o Mbappe, z którym pracowałem przez jeden rok. Sami też wiecie, że PSG to taki klub, z którego trudno odejść. Możliwe, że wypełni kontrakt i odejdzie za darmo, co widzieliśmy w przypadku Rabiota - zakończył wypowiedź Hiszpan.

Źródło: Radio COPE

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News