LaLiga
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Maja 2020

Z ostatniej chwili: LaLiga wraca do gry. Jest oficjalny terminarz rozgrywek

La Liga może jednak wznowić rozgrywki. Hiszpanie podobnie jak Włosi bardzo boleśnie odczuli skutki pandemii koronawirusa. Mimo ogromnej fali zachorowań władze ligi i tamtejszy rząd chcą dokończyć przerwany sezon. Premier Pedro Sanchez zabrał głos w sprawie możliwej daty powrotu piłkarzy na boiska.

La Liga szykuje się do wznowienia rozgrywek. Hiszpański rząd wydał pozwolenie na powrót piłkarzy do treningów i szykuje plan pozwalający na dokończenie sezonu. Poznaliśmy możliwą datę powrotu spotkań jednej z najlepszych lig świata.

Kibice Ekstraklasy pogrążyli się w żałobie. Nie żyje były zawodnik Lecha PoznańKibice Ekstraklasy pogrążyli się w żałobie. Nie żyje były zawodnik Lecha PoznańCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski pochwalił się nową fryzurą. Brak fryzjera mu nie służy (FOTO)
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara


La Liga gotowa na wznowienie rozgrywek. Jest zgoda rządu

W ciągu ostatnich kilku dni rządy Holandii i Francji zdecydowały o zakończeniu rozgrywek w tym sezonie. Oba kraje wprowadziły długoterminowe zakazy organizacji meczów piłkarskich, co zmusiło federacje do przygotowania przedwczesnych rozstrzygnięć w zaciszu swoich gabinetów. Prezydent Francji Emmanuel Macron podobno jest wielkim zwolennikiem, by takie samo rozwiązanie wprowadziły też inne kraje europejskie. Na jego polecenie francuska minister sportu miała nawet kontaktować się ze swoimi kolegami z Anglii, Niemiec, Włoch i Hiszpanii, by przekonać ich do zakończenia sezonu już teraz.

Wydaje się jednak, że władze pozostałych, najsilniejszych lig mają odmienne plany niż Francuzi i Holendrzy. Hiszpania szykuje się bowiem do wznowienia rozgrywek, co potwierdził nawet premier Pedro Sanchez.

Fatalne wieści dla Roberta Lewandowskiego. Polak straci fortunęFatalne wieści dla Roberta Lewandowskiego. Polak straci fortunęCzytaj dalej


Premier Hiszpanii potwierdza przygotowania do dokończenia sezonu

Kierowany przez niego rząd we współpracy z władzami La Liga przygotował plan powrotu piłkarzy do rywalizacji. Zaczynając od 11 maja, zawodnicy mogą wrócić do treningów na terenie ośrodków klubowych. Zajęcia na razie będą odbywać się indywidualnie, ale już od 18 maja możliwe będą wspólne ćwiczenia w 8-9-osobowych grupach. Natomiast od 1 czerwca mają wystartować zajęcia całą drużyną. Możliwy start ligi planowany jest na połowę czerwca.

- Mamy nadzieję, że liga i federacja wkrótce podejmą wspólną decyzję. Na razie pozwoliliśmy na indywidualne treningi, mamy nadzieję, że powrót rozgrywek nastąpi wcześniej niż później. Obawiam się jednak, że pierwsze mecze obejrzymy w telewizji, a nie na stadionie. - powiedział premier Pedro Sanchez.

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłych
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Zmarł gwiazdor znany z filmu, który kochają miliony Polaków. Pożegnaliśmy wybitnego zawodnika
  4. Kiedyś kibice ciągle się z niego śmiali. Dziś Polacy dziwią się, gdzie pracuje
  5. Żona Dawida Kubackiego podzieliła się z kibicami radosną informacją. Gratulujemy
  6. Fatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężka

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News