LaLiga
Facebook FC Barcelona
Autor Mateusz Dziubiński - 11 Maja 2020

Prezes La Liga zapowiada wielkie zmiany. Mecze będą rozgrywane codziennie

La Liga chce dokończyć przerwane z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki. Wszystko wskazuje na to, że piłkarze wrócą do rywalizacji w czerwcu. Prezes ligi Javier Tebas udzielił wywiadu, w którym zapowiedział wprowadzenie szeregu zmian mających na celu zminimalizowania ryzyka wybuchu epidemii wśród zawodników. 

La Liga od momentu wybuchu pandemii i wstrzymania gry obserwowała wzrost liczby zachorowań wśród piłkarzy. Sytuację udało się jednak opanować i już niedługo ponownie możemy zobaczyć na boisku zawodników rywalizujących o mistrzostwo Hiszpanii. Doniesienia potwierdził szef tamtejszej ligi Javier Tebas.

Justyna Żyła próbowała ukryć całą prawdę. Tajemnica wyszła na jaw. Jest związana z MałyszemJustyna Żyła próbowała ukryć całą prawdę. Tajemnica wyszła na jaw. Jest związana z MałyszemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli


La Liga jest gotowa do wznowienia gry

Od 12 marca, czyli oficjalnej daty zawieszenia rozgrywek, w Hiszpanii nie odbył się żaden mecz piłkarski. Sytuacja epidemiczna poprawiła się w tym czasie na tyle, że La Liga myśli o rychłym wznowieniu rywalizacji. Wywiadu dla telewizji Movistar+ udzielił prezes ligi Javier Tebas, który choć przyznał, że nie ma jeszcze konkretnej daty powrotu do gry, przekazał garść informacji na temat przygotowań do powrotu piłkarzy na boiska.

- Nie znamy daty wznowienia rozgrywek. 12, 19 lub 26 czerwca? To trzy ostatnie weekendy w miesiącu. 19 czerwca najbardziej prawdopodobny? Nie wiem. Ja chciałbym zacząć grać 12 czerwca, ale to wszystko będzie zależeć od rozwoju sytuacji w kraju i pandemii. Władze muszą jeszcze wyrazić zgodę na powrót. My spełniamy wymagania rządu. Spodziewam się, że mecze będą grane codziennie. - powiedział 57-latek.

Mało kto wie, jak wygląda siostra Roberta Lewandowskiego. Jest piękną kobietą, ale stroni od świata gwiazd (FOTO)Mało kto wie, jak wygląda siostra Roberta Lewandowskiego. Jest piękną kobietą, ale stroni od świata gwiazd (FOTO)Czytaj dalej


Szef La Liga ujawnia wyniki testów piłkarzy i kulisy przygotowań do wznowienia sezonu

W dalszej części wypowiedzi zarządzający hiszpańskim futbolem Tebas, przyznał, że przeprowadzone wśród piłkarzy i pracowników klubów La Liga testy na obecność koronawirusa dały zaskakująco dobre wyniki. Działacze zakładali, że procent zachorowań będzie znacznie większy.

- Jestem szczęśliwy, bo spodziewaliśmy się 25-30 przypadków koronawirusa po dokonaniu porównania wyników 1700 testów przeprowadzonych w Bundeslidze. Dla nas to dobra wiadomość i dla całego naszego społeczeństwa. Oprócz pięciu graczy wykryliśmy jeszcze trzech zainfekowanych trenerów i pracowników klubów. W sumie daje nam to osiem osób na 2500 testów. Ponadto 16% ze wszystkich przebadanych ma już za sobą tę chorobę za sobą. Większość z nich przeszła ją bezobjawowo podobnie, jak i ich rodziny. - ujawnił Hiszpan.

Ponadto Javier Tebas zaapelował do wszystkich zaangażowanych grę i funkcjonowanie klubów o rozwagę i przestrzeganie niezbędnych środków ostrożności. Zaznaczył również, że piłkarze po wznowieniu ligi, będą ponownie testowani na 24 godziny przed każdym meczem. Jeśli wszyscy zachowają odpowiednie standardy, władze ligi nie przewidują wzrostu liczby chorych i są przekonane, że uda się bez problemów dokończyć sezon.

Źródło: Movistar+

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niespodziewane słowa Łukasza Szumowskiego. Mówi o wakacjach i podaje terminy
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Polska może mieć nowy sposób znoszenia restrykcji. Miliony Polaków do normalności mogłoby wrócić szybciej od reszty</li

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News