La Liga szef
JOSEP LAGO/AFP/East News
Autor Piotr Bernaciak - 24 Kwietnia 2020

Szef La Liga ujawnił, kiedy kibice będą mogli wrócić na stadion. Data wywołuje bezsilność i łzy

La Liga została zawieszona podobnie jak dziesiątki innych europejskich lig w związku z pandemią. Kibice zastanawiają się, kiedy futbol wróci do normalności. Szef La Liga postanowił odsłonić nieco tajemnicy.

La Liga podjęła decyzję o przerwaniu, gdy zagrożenie koronawirusem w Hiszpanii stało się bardzo poważne. Włodarze szybko zainspirowali się działaniem Włochów, którzy postanowili działać prewencyjnie i zawiesić rozgrywki zanim pojawiły się informacje o dużej liczbie zachorowań. Na szczęście udało się uniknąć większej liczby zachorowań (nie licząc Valencii, która grała w Lidze Mistrzów).

Teraz szef La Liga postanowił opowiedzieć o tym, kiedy jego zdaniem piłka nożna w Hiszpanii wróci do normalności. Wierząc jego słowom, kibice będą musieli przygotować się na długą rozłąkę z futbolem na stadionie. Prawdopodobnie trzeba będzie poczekać bardzo długo.

DZISIAJ GRZEJE

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa
Nadchodzą wielkie zmiany w polskiej kadrze skoczków. Wielu z nich nie będzie mogło więcej wystąpićNadchodzą wielkie zmiany w polskiej kadrze skoczków. Wielu z nich nie będzie mogło więcej wystąpićCzytaj dalej

La Liga. Szef mówi o powrocie kibiców

Eksperci wypowiadający się na temat powrotu profesjonalnego sportu twierdzą, że być może mecze wrócą naprawdę niedługo, jednak na pewno bez udziału kibiców. Specjaliści są w stanie przeprowadzić kwarantannę dla piłkarzy, jednak utrzymanie poziomu bezpieczeństwa przy obecności kibiców na stadionie jest zwyczajnie niemożliwe. O problemie wypowiedział się Javier Tebas, szef La Liga.

Jak donosi dziennikarz Przeglądu Sportowego Jakub Kręcidło, na grę bez kibiców kluby La Liga muszą przygotować się aż do 2021 roku. Oznacza to, że wiele z nich będzie musiało radzić sobie bez zysków z dnia meczowego. Oznacza to również, że kluby ligi hiszpańskiej stracą około 350 milionów euro. Dla wielu z nich może to być kwota, która zadecyduje nawet o bankructwie.

Patogwiazda Fame MMA wstawiła zdjęcie tylko dla dorosłych. Jeden szczegół rozbudził wyobraźnię fanów (FOTO)Patogwiazda Fame MMA wstawiła zdjęcie tylko dla dorosłych. Jeden szczegół rozbudził wyobraźnię fanów (FOTO)Czytaj dalej

La Liga bez kibiców do końca roku?

Wielu ekspertów przewiduje, że tego typu sytuacja będzie panować na całym świecie, co oznacza, że kluby muszą przyzwyczaić się do gry bez kibiców. Niestety, wszystko wskazuje na to, że scenariusz z powrotem fanów na trybuny w 2021 roku się ziści.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzy miesiące byli na morzu. W końcu dotarli do portu, nikt nie mógł uwierzyć w wyniki badań
  2. ZUS opublikował komunikat w sprawie "trzynastek". Bardzo ważna informacja
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Bill Gates powiedział ile zajmie nam powrót do normalności po pandemii. Czas liczy od dziś

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News