LaLiga
Facebook FC Barcelona
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Kwietnia 2020

Świetne wieści ws. wznowienia sezonu. Czołowa liga Europy zrobiła milowy krok w kierunku powrotu

La Liga poczyniła ogromny krok w kierunku wznowienia rozgrywek przerwanych z powodu pandemii koronawirusa. Dotychczas niechętnie spoglądające na pomysł powrotu piłkarzy do rywalizacji ministerstwo zdrowia, zmieniło stanowisko i dało zielone światło na rozpoczęcie procesu przygotowań do gry.

La Liga może ostatecznie wrócić do gry. Hiszpanie rozpoczynają przygotowania do zabezpieczenia drużyn i piłkarzy. Wszystkie wyznaczone przez kluby osoby, będą musiały przejść badanie na obecność koronawirusa.

Tak mieszka Marcin Gortat. Pełna przepychu willa kosztowała prawdziwą fortunę (FOTO)Tak mieszka Marcin Gortat. Pełna przepychu willa kosztowała prawdziwą fortunę (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje słynny zawodnik. Jeszcze niedawno grał przeciwko kadrze Polski, miał tylko 36 lat
  2. Korzystasz ze smartfona? Możesz słono zapłacić. Zapowiedziano nowy podatek dla wszystkich Polaków


La Liga jest zdeterminowana, by dokończyć rozgrywki

Koronawirus zmusił władze Holandii i Francji do zakończenia zmagań piłkarskich w sezonie 2019/2020 już teraz. Rządy obu państw wprowadziły zakaz organizacji spotkań co najmniej do końca sierpnia. Prezydent Francji Emmanuel Macron chce podobno, by za ich wzorem poszły inne europejskie państwa, dlatego w jego imieniu rozmowy z przedstawicielami Niemiec, Anglii, Włoch i Hiszpanii podjęła francuska minister sportu.

Hiszpanie wydają się jednak być coraz bardziej zdeterminowani w kierunku zakończenia rozgrywek. Primera Division już kilka dni temu zwróciła się do klubów z prośbą o przekazanie list osób, które upoważnione będą do przebywania na stadionach podczas organizacji meczów. Miały one przejść testy na obecność koronawirusa. Ministerstwo zdrowia było jednak temu przeciwne. Sytuacja uległa jednak zmianie.

Nie żyje słynny zawodnik. Jeszcze niedawno grał przeciwko kadrze Polski, miał tylko 36 latNie żyje słynny zawodnik. Jeszcze niedawno grał przeciwko kadrze Polski, miał tylko 36 latCzytaj dalej

Hiszpański rząd wydał zgodę na testy dla piłkarzy

Zgodnie z ustawą w Hiszpanii test mogliby przejść jedynie piłkarze, którzy wykazują objawy choroby. Jak poinformowało radio “Cadena COPE” stanowisko ministerstwa uległo jednak zmianie i wyraziło ono zgodę na przeprowadzenie badań u wszystkich zawodników występujących w La Liga.

Radio podało informację, że testy rozpoczną się już we wtorek. Do tego czasu zawodnicy mogą wciąż trenować w swoich domach, a od 2 maja również na świeżym powietrzu. Ewentualne wznowienie gry planowane jest na czerwiec.

W momencie przerwania rozgrywek liderem tabeli była Barcelona z przewagą dwóch punktów nad Realem Madryt. Do rozegrania pozostało jedenaście kolejek ligowych.

Źródło: Radio Cadena COPE

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Możesz dostać mandat 500 zł jadąc samochodem podczas pandemii. Majówkowa akcja policji na polskich drogach
  2. 76-latka skręcała w lewo, wjechała pod samochód. Reanimacja na ulicy, kobieta nie żyje
  3. Tak mieszka Marcin Gortat. Pełna przepychu willa kosztowała prawdziwą fortunę (FOTO)
  4. Znany polski trener oskarżony o molestowanie dzieci. Miał krzywdzić młodych chłopców
  5. Legia Warszawa przebadała piłkarzy na obecność COVID-19. Znamy wyniki testów
  6. Polacy masowo kupują, bo inaczej możliwa kara na 10 tys. zł. Jeden produkt z 20-krotnym wzrostem sprzedaży

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News