LaLiga
Zestadionu.pl
Autor - 23 Maja 2020

Czołowa liga Europy wraca do gry. Zapadła oficjalna decyzja, znamy datę

LaLiga, podobnie jak niemal wszystkie pozostałe ligi w Europie została zawieszona z powodu epidemii koronawirusa w połowie marca. W sprawie wznowienia rozgrywek zapadła oficjalna decyzja, którą wydał hiszpański rząd. Wszystko wskazuje na to, że Lionela Messiego czy Sergio Ramosa zobaczymy w akcji już niebawem!

W sobotę 23 maja odbyła się oficjalna konferencja prasowa, na której premier Hiszpanii - Pedro Sanchez wyraził zgodę na powrót LaLiga. Najlepsza hiszpańska liga ma zostać wznowiona 8 czerwca. Wszystko zależy jednak od dalszego rozwoju sytuacji epidemiologicznej w kraju.

22 letnia piękna gwiazda nie żyje. Tuż przed swoją śmiercią zostawiła wiadomość, która wzbudza ciarki22 letnia piękna gwiazda nie żyje. Tuż przed swoją śmiercią zostawiła wiadomość, która wzbudza ciarkiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datę
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać

LaLiga wraca na boiska, ale bez kibiców

- Dzięki aprobacie Wyższej Rady Sportu rząd Hiszpanii i Ministerstwo Zdrowia dały zielone światło dla LaLigi, która może ruszyć ponownie od 8 czerwca - oświadczył szef hiszpańskiego rządu. Jego słowa nie oznaczają jednak, że ligowe zmagania wrócą dokładnie 8 czerwca. W sprawie precyzyjnego terminu wznowienia rozgrywek muszą się jeszcze porozumieć jeszcze władze LaLiga, hiszpańska federacja piłki nożnej oraz związek hiszpańskich piłkarzy, który ma w tym kraju stosunkowo silną pozycję.

Dotąd w Hiszpanii rozegrano 27 z 38 kolejek sezonu. Dotychczas najlepiej spisuje się Barcelona, która przewodzi ligowej tabeli z dorobkiem 58 punktów. O dwa "oczka" mniej zgromadził Real Madryt. Podium zamyka Sevilla, która zdobyła 47 punktów. Sytuacja może jednak ulec zmianie, gdyż różnica między "Dumą Katalonii" a "Królewskimi" jest niewielka, a dyspozycja obu drużyn po powrocie z przymusowych urlopów stanowi wielką niewiadomą.

Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datęPiotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datęCzytaj dalej

Hiszpania nie poszła śladem Francji

Wznowienie rozgrywek LaLiga długo stało pod znakiem zapytania, głównie z uwagi na rozmiar epidemii koronawirusa, która w tym kraju zebrała ogromne żniwo i miała podobnie burzliwy przebieg, co we Włoszech. Zakażenie COVID-19 potwierdzono u 235 tys. osób, z których aż 28 tys. zmarło. Na szczęście sytuacja ulega stopniowej poprawie, a krajowi decydenci nie widzą przeszkód, które uniemożliwiałyby wznowienie rozgrywek LaLiga.

Kilka europejskich lig zdecydowało się skapitulować pod naporem koronawirusa. Przedwcześnie swoje rozgrywki piłkarskie zakończyły m.in. Francja oraz Holandia. Wspomniane kraje uznały, że bezpieczeństwo piłkarzy i kibiców jest ważniejsze niż wytyczne UEFA, która zachęcała krajowe federacje do dokończenia lig.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od czerwca nowy plan znoszenia obostrzeń w Polsce. Będą 3 fazy, wiceminister potwierdził
  2. W poniedziałek uczniowie wracają do szkół. "Rodzice poślą tylko 11 procent dzieci"
  3. Z ostatniej chwili. Legendarny gracz zakażony koronawirusem. Przebywa w szpitalu
  4. Erling Haaland już niebawem opuści Bundesligę? Real Madryt coraz odważniej pyta o norweskiego gwiazdora
  5. Prezes Legii potwierdza. Michał Karbownik odejdzie. Będzie nowym rekordzistą Ekstraklasy
  6. MR szykuje kolejną dopłatę. Aż 1500 zł miesięcznie, skorzysta bardzo wielu Polaków, nie tylko przedsiębiorcy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News