Lech Poznań
Twitter Lech Poznań
Autor Piotr Mika - 5 Października 2020

Lech Poznań w Lidze Europa. Poznaniacy zrobią niespodziankę i wyjdą z grupy?

Lech Poznań w bardzo dobrym stylu przeszedł przez wszystkie cztery rundy eliminacji Ligi Europy i awansował do fazy grupowej tych rozgrywek, mimo że nie był faworytem, zwłaszcza w ostatnim spotkaniu z Charleroi. Teraz jednak Kolejorz staje przed jeszcze trudniejszym zadaniem - wyjściem z grupy.

Lech Poznań być może nie sprawił ogromnej sensacji, ale z pewnością pozytywnie zaskoczył polskich kibiców. Wicemistrzowie Polski przez pierwsze trzy rundy eliminacji przeszli jak burza, strzelając 11 bramek i nie tracąc żadnej. Kolejorz wyeliminował Valmierę (3:0), Hammarby (3:0) oraz Apollon Limasol (5:0). W ostatniej rundzie rywal postawił się bardziej, jednak Lech mimo gry w osłabieniu od 77. minuty i tak zdołał pokonać na wyjeździe wyżej notowane Charleroi 2:1.

Awans do fazy grupowej to duży sukces dla Lecha Poznań zarówno od strony finansowej jak i punktów rankingowych dla klubu i całej polskiej ligi. Teraz jednak trzeba sobie zadać pytanie, czy Kolejorz jest w stanie powalczyć o jeszcze więcej, czyli wyjście z grupy. O to będzie niezwykle trudno, ponieważ w niej poznaniacy zmierzą się z Benfiką, Standardem Liege oraz Rangersami.

Portugalski klub zdaje się być całkowicie poza zasięgiem Lecha, a w walce o punkty niewiele łatwiej może być także w meczu z drużyną Rangersów. Aby zapunktować w spotkaniach ze Szkotami Kolejorz będzie musiał zagrać na swoim najwyższym poziomie. Standard Liege można przyrównać nieco do Charleroi, które gra w tej samej lidze. Patrząc po spotkaniu czwartej fazy eliminacyjnej również Belgowie mogą stanowić duże wyzwanie dla Lecha Poznań.

Można więc powiedzieć, że każda zdobyć punktowa Kolejorza w fazie grupowej Ligi Europy będzie sukcesem, jednak Lech Poznań nie raz pokazał już, że nie boi się wyzwań, dlatego nie można całkowicie skreślać ich szans na awans. Polska drużyna musi zagrać jednak na maksimum swoich możliwości i liczyć na korzystne wyniki w swojej grupie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News