Lech Poznań
PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News
Autor Piotr Mika - 5 Listopada 2020

Gorąco w grupie Lecha Poznań. Benfica i Rangersi urządzili prawdziwe show, końcówka odebrała nam mowę

Lech Poznań wygrał ze Standardem Liege 3:1 w meczu fazy grupowej Ligi Europy i zdobył pierwsze trzy punkty w tych rozgrywkach. Jednak w tym samym czasie toczył się mecz pomiędzy dwoma zespołami, z którymi Kolejorz próbuje nawiązać walkę o awans. Benfica oraz Glasgow Rangers dało zrobiły prawdziwe show.

Lech Poznań w końcu poparł efektowną grę dobrym wynikiem. Podopieczni Dariusza Żurawia dość pewnie pokonali Standard Liege 3:1, choć wynik mógł zakończyć się wyższym zwycięstwem Kolejorza.

W grupie D, w której rywalizuje klub z polski, odbył się tego samego dnia również pojedynek między dwoma faworytami do awansu - Benficą i Rangersami. Mecz w udziałem tych drużyn przyniósł kibicom nie lada emocje.

1. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  2. Premier wydał ważny apel, stanowczo przemówił do Polaków. Trudno było ukryć złość
  3. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
Anna Lewandowska i Julia Wieniawa ociekają w złocie i luksusie. Wszystko w rytm piosenki Zbigniewa Wodeckiego (WIDEO)Anna Lewandowska i Julia Wieniawa ociekają w złocie i luksusie. Wszystko w rytm piosenki Zbigniewa Wodeckiego (WIDEO)Czytaj dalej

Lech Poznań odrobił nieco strat

Po dwóch pierwszych spotkaniach Lechitów w fazie grupowej Ligi Europy kibice w Poznaniu i całej Polsce z pewnością nie byli najszczęśliwsi. Lech Poznań walczył, grał efektownie, jednak ze starć z Benficą oraz Rangersami nie wyciągnął żadnych punktów.

W podobnej sytuacji był również Standard Liege, jednak to fani w naszym kraju mogli czuć większy niedosyt. Belgowie przegrywali z pozostałymi rywalami wyraźnie, zaś Kolejorz w obu przypadkach wydawał się być bliski choćby punktu.

Dla Lecha Poznań starcie ze Standardem było więc ostatnią nadzieją, aby nawiązać walkę z Benficą oraz Rangersami. Wicemistrzowie Polski swoje zadanie wykonali, pewnie wygrywając na swoim stadionie 3:1.

W spotkaniu pomiędzy Benficą a Rangersami, do którego doszło o tej samej godzinie, padł remis 3:3. Trudno wyrokować, czy to dobrze dla Lecha, choć z pewnością pozwoliło na odrobienie dwóch punktów do obu zespołów. Na uwagę zasługuje jednak przebieg tego spotkania.

Dawid Kubacki nieumyślnie zdradził swój sekret? Trener reprezentacji może być wściekły, wszystko przez jedno zdjęcie (FOTO)Dawid Kubacki nieumyślnie zdradził swój sekret? Trener reprezentacji może być wściekły, wszystko przez jedno zdjęcie (FOTO)Czytaj dalej

Niezwykłe starcie faworytów

W obecnym sezonie Ligi Europy Benfica najpierw ograła Lecha Poznań 4:2, później rozbiła Standard Liege 3:0. Mecz z Rangersami, rozgrywany u siebie, rozpoczęła od zdobycia bramki już w 2. minucie spotkania, gdy piłkę do własnej bramki skierował Goldson.

W tej chwili mogło wydawać się, że ten mecz będzie odbywał się pod dyktando Portugalczyków. Sytuacja jednak szybko się odwróciła, ponieważ w 19. minucie spotkania Otamendi obejrzał czerwoną kartkę za faul na rywalu, który wychodził na czystą pozycję do strzału. Jeszcze w pierwszej połowie Rangersi wykorzystali przewagę. Najpierw w 24. minucie gola samobójczego strzelił Goncalves, a minutę później Kamara wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W drugiej połowie goście wydawali się kontrolować mecz, a w 51. minucie jeszcze podwyższyli prowadzenie, za sprawą Morelosa. Przewaga dwóch bramek i jednego zawodnika wydawała się bezpieczna, jednak Benfica zaskoczyła wszystkich, w ostatnich minutach rzucając się do odrabiania strat.

Grając 10 na 11 gospodarze najpierw strzelili bramkę kontaktową, gdy do siatki Rangersów trafił Rafa Silva. W doliczonym czasie gry remis dla swojego zespołu wywalczył niezwykle utalentowany Darwin Nunez, który zdobył bramkę na 3:3. Warto zwrócić uwagę na to, że ten zawodnik, który w meczu z Lechem zdobył hat-tricka, asystował również przy bramce Silvy. Ostatecznie Benfica i Rangersi podzielili się punktami i mają ich w tej chwili po 7. Za nimi w tabeli plasuje się Lech Poznań z 3 punktami, zaś Standard Liege po 3 meczach wciąż jest bez punktów.

6. Doprowadził do wypadku, wyprzedzając na trzeciego. Ucierpiały trzy osoby, jedna nie żyje