Lech Poznań Tymoteusz Puchacz
screen - youtube.com/foottruck
Autor Łukasz Kowalski - 7 Maja 2020

Piłkarz Lecha zaskoczył wszystkich kibiców. Rapem chce pomóc z COVID-19 (WIDEO)

Lech Poznań słynie w ostatnich latach ze swoich utalentowanych zawodników. Wielu graczy reprezentacji Polski, to piłkarze ukształtowani w akademii Lecha Poznań. Jak się okazuje młodzi zawodnicy Lecha błyszczą talentem nie tylko na boisku. Obrońca drużyny z Poznania postanowił wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla lekarzy, biorąc udział w popularnym wyzwaniu internetowym.

Lech Poznań wprowadza coraz więcej młodych zawodników do polskiej piłki. W Ostatnich latach na transferach swoich wychowanków klub zarobił około 100 milionów złotych. Jak się okazuje, zawodnicy z akademii Lecha są wszechstronnie utalentowani. Jeden z graczy "Kolejorza" pochwalił się w sieci swoim umiejętnościami.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli
Smutna wiadomość dotarła do Polski. Legendarny gwiazdor przegrał z chorobą. Umierał na oczach żonySmutna wiadomość dotarła do Polski. Legendarny gwiazdor przegrał z chorobą. Umierał na oczach żonyCzytaj dalej

Lech Poznań dostarcza kadrze wielu zawodników

Lech Poznań jest jednym z niewielu klubów w Polsce, który ma rozbudowaną akademię piłkarską. Dzięki efektom pracy trenów z juniorami do klubowej kasy w ostatnich latach wpłynęło już około 100 milionów złotych. Drogę z akademii Lecha do pierwszej reprezentacji Polski pokonali m.in. Karol Linetty, Tomasz Kędziora, Jan Bednarek czy Dawid Kownacki.

Lech Poznań w coraz większym stopniu stawia na swoich wychowanków. W obecnym sezonie czołowymi postaciami drużyny z Poznania są m.in Kamil Jóźwiak, Jakub Moder czy Tymoteusz Puchacz. O tym ostatnim zrobiło się głośno jeszcze w ubiegłym roku, ale to z powodów pozasportowych. Będąc wtedy na wypożyczeniu w GKS Katowice, nagrał utwór "Kante", który pojawił się na kanale SBM Label.

#Hot16Challenge2 trafił do polskich piłkarzy

Teraz do świata piłkarskiego trafił popularny w internecie challange. W ubiegłym tygodniu raper Solar zapoczątkował drugą edycję #Hot16Challenge. Wyzwanie polega na napisaniu i zarapowaniu 16 wersów. Udział wzięli najpopularniejsi polscy raperzy tacy jak Taco Hemingway czy Quebonafide, ale również ludzie muzyki jak np. Dawid Podsiadło.

Mateusz Borek przejdzie do TVP? Dyrektor stacji nie ma wątpliwościMateusz Borek przejdzie do TVP? Dyrektor stacji nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Do piłkarzy akcja trafiła za sprawą Jana-rapowanie, który nominował do wykonania zadania Tymoteusza Puchacza. Młody zawodnik Lecha przygotował swoje 16 wersów, a wykonanie opublikował na kanale "Foot Truck" na YouTubie. To może nie być koniec #Hot16Challenge2 w polskiej piłce, bowiem Puchacz nominował do wykonania zadania m.in. Wojciecha Szczęsnego, Bartosza Kapustkę oraz „piłkarskiego Taco Hemingwaya” - Jakuba Modera.

Cała akcja #Hot16Challenge2 polega nie tylko na rapowaniu. Z wydarzeniem wiąże się też zbiórka pieniędzy dla polskich lekarzy, którzy walczą z epidemią koronawirusa w Polsce. W akcji zebrano już ponad 750 tysięcy złotych. Do zbiórki raperzy zapraszają też słuchaczy. Akcję wsparło ponad 20 tysięcy osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News