Adam Nawałka
Instagram/Lech Poznań
Autor Łukasz Klinkosz - 9 Stycznia 2020

Były piłkarz Lecha Poznań krytykuje klub i Adama Nawałkę. "Każdy był psychicznie zmęczony"

Lech Poznań słabo spisuje się w tym sezonie Ekstraklasy, przez co atmosfera w zespole nie jest najlepsza. Teraz oliwy do ognia dolał jeden z byłych piłkarzy Kolejorza. Skrytykował on byłego trenera oraz zarząd klubu.

Lech Poznań zajmuje w Ekstraklasie piąte miejsce. Nie jest to szczyt marzeń kibiców Kolejorza, a jak dodamy do tego fakt, że jedenasty Raków Częstochowa traci do nich tylko trzy punkty, to obraz aktualnego stanu rzeczy wygląda jeszcze gorzej. Tyle samo punktów mniej Lech ma od Śląska Wrocław.

Poznański klub od dawna nie jest w optymalnej formie. Zauważył to jeden z byłych piłkarzy tej drużyny, który nie gryzł się w język, mówiąc o tym, co sądzi o Lechu Poznań.

Córka Adama Małysza wygląda wprost nieziemsko. Wyrosła na prawdziwie piękną kobietę (FOTO)Córka Adama Małysza wygląda wprost nieziemsko. Wyrosła na prawdziwie piękną kobietę (FOTO)Czytaj dalej

Lech Poznań skrytykowany przez swojego byłego piłkarza

Marcin Wasielewski, bo o nim mowa, nie był znaczącym piłkarzem Lecha. W tym klubie zaczął karierę juniorską i - z małymi przerwami - bronił barw tej drużyny w latach 2006-2019. Chociaż to może za dużo powiedzane, bo w seniorskiej drużynie rozegrał tylko 19 meczów. Nie miał on jednak problemów z wyrażeniem swojej ostrej opinii na temat swoich ostatnich miesięcy w Kolejorzu. Najpierw wypowiedział się na temat Adama Nawałki, z którym pracował przez kilka miesięcy.

- Każdy był psychicznie zmęczony. Więcej mieliśmy taktyki, analiz przeciwnika, odpraw i odbijało się to na liczbie małych gierek czy strzałów. Była sytuacja, że chłopaki poszli do trenera i prosili o to, żeby było więcej małych gierek – wspominał Wasielewski na łamach "Głosu Wielkopolski", krytykując następnie Remigiusza Rzepkę, trenera od przygotowania fizycznego.

"Lech Poznań działa tak, jak chcą kibice"

- Każdy biega inaczej, a oni próbowali nas uczyć, że każdy biega jednakowo. Jednemu się polepszy, a reszta straci wszystkie swoje osiągi. Patrzyłem na skrzydłowych. Kamil Jóźwiak w jednym meczu, jako jeden z najszybszych w lidze, miał 30,1 km/h a Maciej Makuszewski 30,2. Sprintu. Niektórzy tyle osiągają biegnąc tyłem - śmiał się były obrońca Lecha, który obecnie jest zawodnikiem Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.

- Nie wszyscy znają się na piłce od kuchni. Pan Rutkowski i jego doradcy szli zawsze tak, jak chcieli kibice. Kibice chcieli, żeby zwolnić trenera Bjelicę, to go zwolnił. Kibice chcieli trenera Adama Nawałkę, to przyszedł Adam Nawałka – mówił o swoich byłych pracodawcach Wasielewski. Po tym wywiadzie Czesław Michniewicz, z którym Lech Poznań był związany przez kilka lat, nazwał go prześmiewczo "Panem Piłkarzem".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mocne wyznanie byłego piłkarza Legii. "Nie chciałem tu zostać"
  2. Polski klub zarobi prawdziwą fortunę. Wszystko przez Krzysztofa Piątka
  3. Z ostatniej chwili. Nie żyje były mistrz Polski, wybitny sportowiec. Osiągał wielkie sukcesy
  4. Bundesliga. Gwiazdor klubu z Ligi Mistrzów podejrzany o gwałt. Pojawiły się poważne oskarżenia
  5. Z siódmej ligi na zaplecze Ekstraklasy. Niesamowity transfer polskiego klub
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News