Lech Poznań transfery
screen - youtube.com/Lech Poznań
Autor Łukasz Kowalski - 24 Grudnia 2020

Trener Lecha Poznań przerywa milczenie. Zapowiedział ważne zmiany, wyjątkowo jasna deklaracja

Lech Poznań w mieszanych nastrojach zakończył 2020 rok. Wicemistrzowie Polski awansowali do Ligi Europy, ale nie byli w stanie połączyć gry na dwóch frontach. Władze Kolejorza planują w zimowym oknie transferowym wzmocnić kadrę, aby skutecznie walczyć o miejsce w europejskich pucharach. Trener poznaniaków Dariusz Żuraw zapowiedział transfery przynajmniej trzech zawodników.

  • Lech Poznań w zimowym oknie transferowym przejdzie do ofensywy
  • Kolejorz planuje zakup przynajmniej trzech zawodników
  • W zespole muszą załatać dziurę powstałą po odejściu Jakuba Modera do Brighton

Lech Poznań w mieszanych uczuciach kończy 2020 rok. Kolejorz został wicemistrzem Polski, do tego w wielkim stylu awansował do Ligi Europy. Jednak jesień w wykonaniu piłkarzy z Poznania był już dużo słabszy.

Poznaniacy w Ekstraklasie zajmują odległe dziewiąte miejsce i traci do liderującej Legii Warszawa aż dwanaście punków. Wiosną lechici będą chcieli wrócić na ligowe podium, bo tylko ono daje szansę gry w eliminacjach europejskich pucharów. Obecnie do trzeciej Pogoni Szczecin tracą 11 punktów.

Lech Poznań zapowiada transferową ofensywę w letnim oknie transferowym

Za to z przyzwoitej strony podopieczni Dariusza Żurawia zaprezentowali się na początku rywalizacji grupowej w Lidze Europy. Lechici odważnie grali z faworyzowanymi Benficą Lizbona i Glasgow Rangers i wygrali nawet ze Standardem Liege, ale runda rewanżowa nie była już tak udana.

- Lech ostatni raz grał w pucharach pięć lat temu. Z tego zespołu nie ma już chyba nikogo. Nasi obecni piłkarze nie mieli doświadczenia z grą co trzy-cztery dni. Za nami bardzo trudny okres - powiedział trener Żuraw w rozmowie z klubowymi mediami.

Adam Małysz ujawnił przykrą tajemnicę reprezentacji Polski. Chodzi o poprzedniego selekcjonera, nikt nie wiedziałAdam Małysz ujawnił przykrą tajemnicę reprezentacji Polski. Chodzi o poprzedniego selekcjonera, nikt nie wiedziałCzytaj dalej

- Na fali awansu do grupy wydawało się, że wygląda to nieźle, ale z upływem czasu doszło zmęczenie fizyczne i psychiczne. Trzeba powiedzieć jasno, że z tym sobie nie poradziliśmy - zaznaczył.

W podgumowaniu roku trener żuraw poruszył także kwestię wzmocnień w najbliższych tygodniach. Jak dodał, szerokość kadry jest bardzo złożoną sprawą, a w Lechu wiedzą, jakie rzeczy funkcjonowały w przeszłości, a jakie nie.

- Nie chcemy mieć 30 zawodników, z czego 25 to obcokrajowcy. Taki model nie sprawdzał się w poprzednich latach. Nie zamierzamy brać zagranicznych zawodników z głębokiej rezerwy. Po awansie do fazy grupowej LE rozmawialiśmy z kilkoma kandydatami do wzmocnienia zespołu i byliśmy blisko transferów, ale nie wszystko udało się nam zrobić. To pokazuje, że może te ruchy należy wykonywać wcześniej, albo trochę zaryzykować - powiedział trener Żuraw.

Trener Lecha wyjawia plany transferow klubu na najbliższe tygodnie

Klub planuje przynajmniej trzy wzmocnienia w zimowym oknie transferowym. Tak wynika ze słów trenera Żurawia. W rozmowie z klubowymi mediami szkoleniowiec Kolejorza poruszył także kwestię zastępstwa dla Jakuba Modera, który przenosi się do Brighton.

- Pozyskaliśmy już Jespera Karlstroma, rozmawiamy z kolejnymi piłkarzami i wkrótce może nastąpić jeden konkretny ruch do środka pola. To ma być wzmocnienie, a nie tylko uzupełnienie kadry. Chcemy pozyskać również skrzydłowego, środkowego obrońcę i może jeszcze kogoś ekstra - zapowiedział trener Żuraw.

Nowi zawodnicy nie będą mieli tak dużo czasu na wkomponowanie się do zespołu Lecha Poznań, jak w poprzednich latach. Ekstraklasa po przerwie zimowej rusza już 30 stycznia. Kolejorz swoje pierwsze ligowe spotkanie zagra 30 stycznia przeciwko Górnikowi Zabrze.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News