Lech Poznań
facebook.com/lechpoznan
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Października 2020

Ciężka sytuacja Lecha Poznań. Najwięksi rywale bezlitośni, awans z grupy niemożliwy?

Lech Poznań doznał drugiej porażki w meczu grupowym Ligi Europy. Tym razem lepsi od wicemistrzów Polski okazali się piłkarze Rangers FC. Szkoci wygrali 1:0. Patrząc na wynik drugiego spotkania w grupie “Kolejorza” i aktualną sytuację w tabeli, trudno nie odnieść wrażenia, że przygoda polskiego klubu z europejskimi pucharami zakończy się już po fazie grupowej. Rywale są bardzo silni, co udowodnili ponownie w czwartek.

Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Rangers FC 1:0 i tym samym zaliczył już drugą porażkę w Lidze Europy. Rywale nie oglądają się na “Kolejorza” i pewnie inkasują kolejne punkty. Nie tylko Szkoci, ale i inni rywale uciekają wicemistrzom Polski. Szanse na awans do kolejnej rundy znacznie zmalały.

Adam Małysz w końcu się doczekał. Wielka radość w rodzinie skoczka, posypały się gratulacjeAdam Małysz w końcu się doczekał. Wielka radość w rodzinie skoczka, posypały się gratulacjeCzytaj dalej

1. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  2. Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownu
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko

Lech Poznań traci dystans do rywali

Za nami już druga seria spotkań w Lidze Europy. W czwartek emocji jak zwykle nie brakowało, a polscy kibice śledzili poczynania Lecha Poznań. Nasz jedyny przedstawiciel w europejskich pucharach pojechał do Szkocji na mecz z Rangers FC.

Wicemistrzowie Polski w pierwszej połowie meczu na Ibrox Stadium prezentowali się naprawdę dobrze. Podobnie jak w meczu przed tygodniem z Benfiką Lizbona Lech Poznań nie pozwolił się zdominować i długimi fragmentami, to właśnie on prowadził grę. Szkoci nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Filipa Bednarka.

Lech Poznań bardzo mądrze grał w defensywie, a także umiejętnie stosował pressing. W efekcie gospodarze mieli wielkie problemy z przedostaniem się pod pole karne polskiego klubu. W drugiej połowie meczu niestety jednak to się zmieniło.

Zawodnicy Lecha opadli nieco z sił, co udało się w wykorzystać Rangersom. W 68. minucie strzałem głową gola zdobył Morelos, Zawodnik wszedł na boisko ledwie trzy minuty wcześniej. Jak się okazało, ta bramka zadecydowała o wyniku meczu i Lech Poznań ostatecznie przegrał 1:0.

Choć kolejny raz wicemistrzowie Polski zagrali naprawdę dobrze i wstydu polskiej piłce nie przynieśli, ich sytuacja w grupie Ligi Europy robi się coraz gorsza. Lech zanotował już drugą porażkę i nie ma na koncie żadnych punktów. Tymczasem rywale znacznie odskakują.

Anna Lewandowska nagle zjawiła się na Strajku Kobiet. Jedna rzecz zaskoczyła tysiące PolakówAnna Lewandowska nagle zjawiła się na Strajku Kobiet. Jedna rzecz zaskoczyła tysiące PolakówCzytaj dalej

Koniec europejskiej przygody Lecha już bliski?

W drugim meczu grupy D zmierzyły się ze sobą Benfica Lizbona i Standard Liege. Faworytami byli zawodnicy z Portugalii. Grając na własnym boisku, potwierdzili, że nie zamierzają oglądać się na rywali i chcą wywalczyć awans.

Przed tygodniem Benfica pokonała w Poznaniu zespół Lecha 4:2, a w czwartek uporała się z kolejnym rywalem. Standard Liege wystąpił w tym meczu w roli statysty. Gracze z Belgii wyraźnie byli słabsi tego dnia i przegrali aż 0:3.

Benfica Lizbona wygrała i zapisała na swoim koncie kolejne trzy punkty. W tabeli grupy D prowadzi z sześcioma “oczkami” przed Rangers FC. Szkoci również mają tyle samo punktów. Lech Poznań zajmuje trzecie miejsce bez jakiejkolwiek zdobyczy. Ostatni jest Standard Liege.

Drużyna Dariusza Żurawia, choć gra dobrze, traci do rywali już bardzo dużo. Sześć punktów różnicy może na tym etapie okazać się stratą nie do odrobienia. Zwłaszcza że przed “Kolejorzem” rewanżowe pojedynki z Benfiką i Rangers, a Standardu Liege także nie można lekceważyć.

6. Rozpędzony czołg z impetem wjechał w osobową Skodę. Niezwykły wypadek - Wideo
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?