Legia Warszawa stadion
commons.wikimedia.org/Darwinek/creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
Autor Aleksy Kiełbasa - 29 Września 2020

Liga Europy. Lech i Legia grają o potężne pieniądze. Już teraz oba klubu zarobiły dużo

Lech Poznań i Legia Warszawa powalczą w tym tygodniu o awans do fazy grupowej Ligi Europy. Obie drużyny dostały się do ostatniej rundy eliminacji tych rozgrywek i przy okazji już zarobiły konkretne sumy. Jednak to jest dopiero początek tego, co da się ugrać. Dostanie się do głównej fazy turnieju może polskim zespołom zagwarantować ogromne pieniądze.

Lech Poznań swoją grę w tegorocznej edycji Ligi Europy rozpoczął od I rundi eliminacji do Ligi Europy. Z kolei Legia Warszawa zaczęła swoją przygodę w europejskich pucharach od I rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Jednak odpadła w II rundzie i przeszła do III etapu rywalizacji w LE. Oba klubu zainkasowały już niemałe kwoty za grę w Europie, ale to dopiero garść tego, co można zebrać z potężnej góry pieniędzy, którą UEFA przeznacza za uczestnictwo gry w Lidze Europy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)
  2. Kolejne województwo zakaże palenia w kominku. Szykuje się trudna zima
  3. "Polski Ken" chciałby walczyć na Fame MMA. "Może niektórym zamknąłbym te piękne buźki"
Kibol Lecha Poznań porwał mężczyznę i wywiózł za miasto. Tego, co mu zrobił, nie zapomni do końca życiaKibol Lecha Poznań porwał mężczyznę i wywiózł za miasto. Tego, co mu zrobił, nie zapomni do końca życiaCzytaj dalej

Lech Poznań i Legia Warszawa już rozbiły bank

Lech Poznań za sam start w rozgrywkach Ligi Europy zainkasował 240 tysięcy euro. Z kolei za awans do kolejnych rund, czyli 260 tysięcy euro za dostanie się do II rundy, 280 tysięcy za awans do III i 300 tysięcy za awans do IV rundy, Kolejorz otrzymał łączną kwotę 1,08 miliona euro. Jak na Polskie warunki jest to bardzo poważna suma, która może jeszcze zdecydowanie urosnąć.

Legia Warszawa może pochwalić się jeszcze większym zarobkiem. Na uczestnictwie w eliminacjach Ligi Mistrzów Wojskowi zarobili 660 tysięcy euro. Za udział w I rundzie UEFA wypłaciła im 280 tysięcy euro, a w II rundzie 380 tysięcy euro. Do tego doszły wpływy z gry w kwalifikacjach Ligi Europy. Mistrz Polski zainkasował już dodatkowe 280 tysięcy euro za udział III rundzie eliminacji Ligi Europo oraz 300 tysięcy euro za dostanie się do IV rundy. W sumie daje to kwotę 1,9 miliona euro, która wpłynęła na konto warszawskiego klubu.

Carlitos i jego ukochana spadli z ogromnej wysokości. Para walczy o życieCarlitos i jego ukochana spadli z ogromnej wysokości. Para walczy o życieCzytaj dalej

Polskie kluby mogą zarobić potężne pieniądze w Lidze Europy

Miejmy nadzieję, że zarówno Lech Poznań jak i Legia Warszawa awansują do fazy grupowej Ligi Europy. Bowiem oznaczać to będzie nie tylko dużą ilość punktów do klubowego rankingu UEFA, ale również duże pieniądze dla tych zespołów. Europejska federacja sam awans do fazy grupowej Ligi Europy premiuje kwotą 2,92 milionów euro.

Dalsze sumy da się rzecz jasna zarobić na zbieraniu punktów. Za zwycięstwo meczu wypłacana jest suma 570 tysięcy euro, za remis 190 tysięcy euro, za wygranie grupy 1 milion euro, a za zajęcie 2 miejsca 500 tysięcy euro. Z kolei za awans do 1/16 finału LE UEFA płaci 500 tysięcy euro, 1,1 miliona za awans 1/8 finału, 1,5 miliona za awans ćwierćfinału, 2,4 miliona za awans do półfinału, 4,5 miliona za dostanie się do finału i 8,5 miliona euro za zwycięstwo w całych rozgrywkach.

Miejmy nadzieję, że Lechowi i Legii udało się dostać do fazy grupowej, a później pozostać w grze jak najdłużej, bo jak widać jest to bardzo opłacalne. Przypomnijmy, że w czwartek Lech Poznań zagra na wyjeździe z belgijskim Charleroi, a Legia Warszawa podejmie u siebe Karabach Agdam.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nietypowa kontrola policyjna. Zatrzymany kierowca nie wiedział, że jego samochód się pali
  2. Playstation 5: Rozebrał nowego pada DualSense na części i wrzucił zdjęcia do sieci. Nie uwierzysz, jak sprzęt wygląda od środka
  3. Ile zarabia Mariusz Pudzianowski? Znamy dokładne kwoty
  4. Wielka afera w polskim narciarstwie. Legenda stawia poważne zarzuty Apoloniuszowi Tajnerowi
  5. Królewskie powitanie Błachowicza w Polsce. Tak wjeżdżają tylko legendy (WIDEO)
  6. Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News