Lechia Gdańsk
Instagram/Adam Chrzanowski
Autor Piotr Bernaciak - 10 Stycznia 2020

Kolejny zawodnik z Ekstraklasy zagra we Włoszech. Trafi do rewelacji sezonu

Lechia Gdańsk w zimowym oknie transferowym pozbędzie się wielu piłkarzy. Jeden z nich będzie grał we Włoszech w jednej z rewelacji sezonu. Jego ruch wygląda bardzo ciekawie.

Lechia Gdańsk poinformowała kilka dni temu o tym, że wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów mają Sławomir Peszko, Rafał Wolski i Artur Sobiech. Teraz na jaw wyszła informacja o transferze jednego z obiecujących zawodników do ligi włoskiej.

Z ostatniej chwili. Doszło do bardzo przykrego incydentu. Ranni piłkarze Pogoni SzczecinZ ostatniej chwili. Doszło do bardzo przykrego incydentu. Ranni piłkarze Pogoni SzczecinCzytaj dalej

Lechia Gdańsk straci kolejnego piłkarza

"Przegląd Sportowy" poinformował o tym, że Adam Chrzanowski przejdzie z Lechii do włoskiego Pordenone. 20-latek ma podpisać trzyletni kontrakt z klubem, który zajmuje aktualnie drugie miejsce w Serie B. Odejdzie z gdańskiego klubu latem na zasadzie wolnego transferu, bowiem jego kontrakt jest ważny tylko do 30 czerwca 2020 roku.

Bardzo możliwe, że Pordenone będzie wówczas beniaminkiem Serie A. W tym sezonie radzą sobie znakomicie, ponieważ pół roku temu awansowali do Serie B, a już są bliscy gry w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech. Jesienią zawodnikiem tej drużyny był Jan Jurczak, 18-letni bramkarz, jednak jego umowa z klubem została już rozwiązana.

Lechia Gdańsk ponownie oddaje go do Włoszech

Dla Chrzanowskiego to kolejna przygoda z włoską piłką. W sezonie 2016/17 został wypożyczony do młodzieżowej drużyny Fiorentiny. Po powrocie jednak rzadko dostawał szansę w Ekstraklasie. W tym sezonie z kolei zagrał tylko trzy razy w barwach gdańskiego klubu. Ewidentnie nie może się przebić do drużyny prowadzonej przez Piotra Stokowca. Czy we Włoszech się to zmieni? Niewykluczone, że pójdzie drogą Kamila Glika i na początku będzie się głównie uczył, aż w końcu będzie regularnie grał na włoskich boiskach.

Należy pamiętać o tym, że Chrzanowski jest wciąż młody. Ma dopiero 20 lat i jeszcze wszystko przed nim. Możliwe, że w Pordenone faktycznie się rozwinie, a Lechia Gdańsk straci prawdziwy talent. Włoski klub aktualnie zajmuje drugie miejsce w Serie B i ma trzy punkty przewagi nad trzecim Crotone. Liderem jest Benevento, które odstawiło konkurencję, mając aż o 12 punktów więcej od przyszłego klubu Chrzanowskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. FC Barcelona podjęła decyzję. Trwają negocjacje, legenda zostanie nowym trenerem
  2. Wspaniała wiadomość. Rodzina Zbigniewa Bońka już wkrótce się powiększy
  3. Niesamowite doniesienia dla kibiców. TVP podjęło decyzję, która ucieszy wszystkich
  4. Z ostatniej chwili. Doszło do bardzo przykrego incydentu. Ranni piłkarze Pogoni Szczecin
  5. Bramkarz słynnego polskiego klubu zawieszony. W jego krwi wykryto niedozwoloną substancję
  6. Wspaniała wiadomość. Rodzina Zbigniewa Bońka już wkrótce się powiększy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News