Lechia Gdańsk
instagram.com/lechiagdansk
Autor Mateusz Wysokiński - 30 Marca 2020

Zarząd klubu Ekstraklasy obniżył swoje zarobki. Historyczna decyzja, tego jeszcze nie było

Lechia Gdańsk próbuje zabezpieczyć się przed kryzysem spowodowanym koronawirusem. Klub z Gdańska, który w tym sezonie cierpiał z powodu braku finansów robi wszystko, aby w następnym sezonie wystąpić spokojnie w Ekstraklasie. Pierwszym krokiem, jaki podjęli włodarze jest obiżenie samym sobie zarobków.

Lechia Gdańsk walczy o utrzymanie w ekstraklasowej elicie. O ile wszystkim było wiadomo, że finanse klubu z Gdańska nie stoją na dobrym poziomie, a Lechia miała problem z wypłacaniem zaległości kontraktowych, o tyle w Gdańsku poczyniono kroki, aby przedłużyć egzystencję drużyny. Pierwszym organem, który wkroczył z planem pomocowym, jest zarząd. Włodarze klubu ustalili, że będą dostawać o wiele mniejsze wypłaty. Wszystko po to, aby utrzymać "Biało-zielonych" w elicie.

DZISIAJ GRZEJE:

     1. Lewandowscy zwrócili się z pilnym apelem do Polaków. Sprawa jest poważna
     2. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy

Nie żyje były mistrz Europy. Epidemia zabiła sportowca i jego rodzinęNie żyje były mistrz Europy. Epidemia zabiła sportowca i jego rodzinęCzytaj dalej

Lechia Gdańsk zdecydowała się na niecodzienny ruch. Prezesi z mniejszymi wypłatami

O sytuacji panującej obecnie w gdańskim klubie przekonać się możemy z treści oświadczenia, które zostało opublikowane na stronie internetowej gdańszczan. Jest to pierwsza sytuacja w historii polskiej piłki, kiedy to zarząd decyduje się na szukanie oszczędności dla klubu we własnych portfelach.

- Jako zarząd jesteśmy odpowiedzialni za przetrwanie klubu w tej bezprecedensowej sytuacji i to jest nasz priorytet. Nie mamy innej możliwości, jak tylko poszukać oszczędności wewnątrz klubu na czas, kiedy nie możemy grać. Zaczynamy od siebie, mimo że pracujemy więcej niż zwykle. Nie możemy udawać, że nic się nie zmieniło, bo z naszej perspektywy zmieniło się wszystko i ta sytuacja wymaga radykalnych działań - mówi prezes Adam Mandziara, cytowany na oficjalniej stronie Lechii Gdańsk.

Na naszych oczach rodzi się nowa potęga piłki nożnej? W grze pieniądze od saudyjskiej rodziny królewskiejNa naszych oczach rodzi się nowa potęga piłki nożnej? W grze pieniądze od saudyjskiej rodziny królewskiejCzytaj dalej

Zawodnicy utracą część pensji?

Według rzecznika klubu, Michała Żurawskiego, klub już powziął negocjacje z piłkarzami, aby i ich wynagrodzenia były szczuplejsze. Przypomnijmy, że część pensji stracili już piłkarze m.in. Polonii Bytom, Śląska Wrocław, czy Wisły Kraków.

- Do tych negocjacji dojdzie w najbliższym czasie. Wszyscy zawodnicy zostali w Gdańsku i mają się stosować do ogólnych zaleceń - generalnie przebywać w domu i ograniczać kontakty z ludźmi do minimum. W miarę możliwości powinni również trenować indywidualnie według rozpisek od szkoleniowców i fizjoterapeutów. Dodatkowo mają analizować dotychczasowe ligowe mecze pod względem taktycznym oraz realizować zadania mentalne od naszego psychologa Pawła Habrata - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Żurawski.

ZOBACZ TAKŻE:

          1. 22 mln użytkowników telefonów w Chinach mniej. Media dostrzegły związek z pandemią
          2. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
          3. Życie polskiego skoczka posypało się w jednej chwili. Prawie nikt nie wie, czym zajmuje się teraz
          4. FC Barcelona dostanie nowego trenera? To legenda klubu, już planuje transfery
          5. Gwiazdor reprezentacji Polski może zagrać w kraju. Wspaniałe wiadomości, "Miałem oferty"
          6. Wymieszaj jajka z twarogiem i jedz codziennie. Lepsze niż pieczywo, spojrzysz w lustro po 30 dniach i nie rozpoznasz siebie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News