Legia Warszawa
ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Maja 2020

Były trener Legii zaatakował ją w mediach. Na jaw wyciekły kulisy pracy w Warszawie

Legia Warszawa w ostatnich latach kilkukrotnie zmieniała trenerów. Jeden z byłych szkoleniowców ekipy z Łazienkowskiej wciąż ma żal do byłego pracodawcy. W niedawno udzielonym wywiadzie postanowił zaatakować zespół Dariusza Mioduskiego.

Legia Warszawa znalazła się w ogniu krytyki ze strony byłego trenera. Słynny trener zarzucił stołecznemu klubowi uprzedzenie co do stosowanych przez niego metod. To już kolejne kontrowersje wokół szkoleniowca, jakie pojawiły się w ostatnich dniach.

Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje uczestnik dwóch olimpiad. Fani pożegnali prawdziwą legendęSmutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje uczestnik dwóch olimpiad. Fani pożegnali prawdziwą legendęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje młody, dopiero 27-letni sportowiec. Ogromna tragedia, rodzina podała przyczyny śmierci, kibice są zdruzgotani
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara


Legia Warszawa skrytykowana przez jej byłego trenera

Ricardo Sa Pinto nie chce dać o sobie zapomnieć. Szkoleniowiec, który niedawno stracił pracę w portugalskim Sportingu Braga, pojawia się ostatnio w mediach za sprawą wyłącznie kontrowersji. Kilka dni temu jego nazwisko znalazło się w gronie osób oskarżonych o ustawienie spotkania ligi greckiej pomiędzy Olympiakosem Pireus a Atromitosem Ateny w sezonie 2014/2015. Portugalczyk pełnił wówczas funkcję trenera zespołu ze stolicy Grecji.

Oskarżenie o złamanie prawa nie przeszkadza Sa Pinto w “brylowaniu” w mediach. Udzielił on wywiadu dla strony “The Coache”s Voice”, w którym postanowił między innymi zaatakować Legię Warszawa. Przypomnijmy, że prowadził on polski zespół od początku sezonu 2018/2019, jednak wytrwał na stanowisku tylko do marca.

Poznaliśmy płeć dziecka Lewandowskich? Znajoma pary się wygadała, nikt się nie spodziewałPoznaliśmy płeć dziecka Lewandowskich? Znajoma pary się wygadała, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej


Kontrowersyjny trener uderza w Legię i Polskę

Ricardo Sa Pinto uważa, że w klubie Dariusza Mioduskiego nie zagrzał zbyt długo miejsca, gdyż Polacy uprzedzeni są do wprowadzenia zagranicznej myśli szkoleniowej.

- Pracowałem w Grecji, Serbii i Belgii. W każdym przypadku udało się nam odnosić pozytywne wyniki. Przejmowałem drużyny w trudnych momentach i przekształcałem je w konkurencyjne ekipy. W Polsce, w Legii, również wykonaliśmy pracę, która przynosiła satysfakcjonujące efekty. Zauważyłem jednak, że istnieje tam duży opór wobec pomysłów z zagranicy. W ogóle nie mogłem realizować swojej filozofii. Mam tutaj na myśli rutynowe zasady w klubie. W końcu wspięliśmy się na drugie miejsce, ale ta niekompatybilność kosztowała nas tytuł. - powiedział Portugalczyk.

Po chwili zdradził, że Polska nie była jednak najgorszym miejscem, w jakim dane mu było podjąć zatrudnienie. Warunki, z jakimi spotkał się podczas pracy w Arabii Saudyjskiej, jeszcze mniej przypadły mu do gustu.

- W Arabii Saudyjskiej, w Al-Fateh, było jeszcze gorzej. Brakowało profesjonalizmu. Problemy były ogromne. Każde doświadczenie ma jednak swoją wartość. Mogłem rozwijać się nawet w mniej profesjonalnym środowisku. - zakończył 48-latek.

Źródło: The Coache's Voice

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagrali
  2. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny
  3. Anna Lewandowska już urodziła? Fani wpadli na ciekawą wskazówkę w sprawie porodu
  4. Justyna Żyła się zakochała. Poznała prawdziwą piękność i pokazała zdjęcie, które mówi wszystko (FOTO)
  5. Wielka tragedia polskiego sportowca. Dramatyczny wypadek może się skończyć amputacją, lekarze załamują ręce
  6. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News