Legia Warszawa koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 2 Listopada 2020

Legia Warszawa wystawiła w składzie chorych piłkarzy. Trener się wygadał, czeka ich potężna kara

Legia Warszawa w poniedziałek rozegrała zaległy mecz Ekstraklasy przeciwko Warcie Poznań. Mistrzowie Polski bez większych problemów pokonali beniaminka 3:0. Cieniem na grze legionistów rzuciła się pomeczowa wypowiedź trenera Wojskowych Czesława Michniewicza. W meczu wystąpiło dwóch zawodników, którzy wskazywali objawy choroby.

Legia Warszawa w poniedziałek rozegrała zaległy mecz Ekstraklasy przeciwko Warcie Poznań. Pierwotnie spotkanie miało się odbyć w niedziele 4 października. Do meczu nie doszło z powodu wykrytych w drużynie beniaminka przypadków zakażenia koronawirusem.

1. Jakub Błaszczykowski pławi się w luksusach. Na dom wydał miliony, można się w nim zgubić
  2. Tragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesienia
  3. Mecz reprezentacji Polski odwołany. Stało się, podjęto ostateczną decyzję, fani zdruzgotani
Jakub Błaszczykowski pławi się w luksusach. Na dom wydał miliony, można się w nim zgodzićJakub Błaszczykowski pławi się w luksusach. Na dom wydał miliony, można się w nim zgodzićCzytaj dalej

Legia Warszawa wystawiła chorych zawodników?/

W poniedziałkowym spotkaniu mistrzowie Polski od samego początku nałożyli swoje warunki gry. Już w pierwszej połowie podopieczni Czesława Michniewicza strzelili trzy bramki. Na przerwę legioniści schodzili przy wyniku 3:0. Gole strzelali Paweł Wszołek, Filip Mladenović i Tomas Pekhart.

Druga połowa nie przyniosła więcej emocji. Legioniści kontrolowali spotkanie i pewnie zdobyli komplet punktów. Kibice mistrzów Polski mieli powody do zadowolenia po meczu. Jednak ich radość nie trwała długo. Wszystko przez wypowiedź swojego szkoleniowca.

Do Grodziska Wielkopolskiego na mecz z Wartą nie pojechali m.in.: Jose Kante, Luquinhas, William Remy oraz Michał Karbownik, który w niedzielę zgłaszał, że ma gorączkę. Pomeczowa wypowiedź Michniewicza zaniepokoiła kibiców w Polsce.

- Przed meczem mieliśmy wiele problemów. Kontuzje, zmiany, różne koncepcje… Koronawirus robi swoje, a dodatkowo doszły problemy. Przed rozgrzewką Igor Lewczuk zgłosił, że ma gorączkę i jesteśmy mu wdzięczni, że dał radę, bo nie było innego środkowego obrońcy. Po meczu Tomas Pekhart zgłosił brak węchu, było mu też bardzo zimno. Spodziewamy się najgorszego… - powiedział Michniewicz, cytowany przez TVP Sport.

Na razie nie wiadomo czy klub złamał zasady reżimu sanitarnego wprowadzonego przez władze Ekstraklasy w związku z pandemią koronawirusa. Nie można wykluczyć, że Legię Warszawa za narażenie zdrowia piłkarzy Warty Poznań spotka dotkliwa kara finansowa.

Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje prawdziwa ikona polskiego sportu, porażająca wiadomośćTysiące Polaków w żałobie. Nie żyje prawdziwa ikona polskiego sportu, porażająca wiadomośćCzytaj dalej

Dramatyczne słowa Michniewicza

- Dałem szansę głównie rekonwalescentom jak choćby Bartosz Kapustka, który wracał po koronawirusie. Jedynie Paweł Stolarski był w ciągłym rytmie treningowym. Tym bardziej cieszę się z wygranej, bo choć byliśmy skuteczniejsi, to nie ustrzegliśmy się błędów. Szczególnie, że Warta też mogła nam zagrozić po stałym fragmencie gry - powiedział po meczu Michniewicz.

W trakcie meczu uraz zgłosił także Artur Boruc. Były bramkarz reprezentacji Polski po przerwie nie wyszedł już na murawę. W jego miejsce trener Michniewicz wystawił 19-letniego Cezarego Misztę. Dla młodego bramkarza był to debiut w Ekstraklasie.

- Co do Artura Boruca, to zgłosił w przerwie ból Achillesa. Podjęliśmy decyzję, że nie chcemy ryzykować i skorzystaliśmy z Czarka Miszty. Owszem, Artur mógłby grać, ale wówczas ryzykowalibyśmy pogłębienie się urazu. Ostatecznie wszedł Miszta, który zaledwie od 4 dni był w pełnym treningu. Zachował czyste konto i po swoim debiucie zebrał owacje od zespołu - powiedział Michniewicz.

Dzięki poniedziałkowemu zwycięstwu nad Wartą Poznań mistrzowie Polski awansowali na trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Prowadzi Raków Częstochowa, który ma trzy punkty przewagi nad Górnikiem Zabrze oraz właśnie Legią.

Na razie nie wiadomo co dalej z chorymi piłkarzami Legii Warszawa. Zapewne w ciągu najbliższych dni klub poinformuje o stanie zdrowia swoich zawodników w specjalnym oświadczeniu. W niedzielę w Warszawie w hitowym spotkaniu Ekstraklasy Legia Warszawa podejmie Lecha Poznań.