Legia Warszawa
instagram.com/legiawarszawa
Autor Mateusz Wysokiński - 5 Lutego 2020

Legia Warszawa pozbywa się dwóch piłkarzy. Nie zobaczymy ich na boiskach Ekstraklasy

Legia Warszawa rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2019/2020. Piłkarze Aleksandra Vukovicia mają dość ciężkie zadanie, ponieważ klub z Warszawy ma ambicję, aby walczyć o mistrzostwo Polski. Trener Wojskowych podjął decyzję w sprawie tego, kto będzie reprezentował barwy klubu w trakcie wiosennej batalii o tytuł i wiemy już, że dwóch zawodników zostało odsuniętych od pierwszego składu drużyny. Wiele wskazuje na to, że to ich ostatnie miesiące w stolicy.

Legia Warszawa rozpoczyna walkę o upragniony tytuł mistrza Polski. Drużyna Aleksandra Vukovicia, która po rundzie jesiennej zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli, wzmocniła się w trakcie zimowego okienka transferowego takimi piłkarzami jak Piotr Pyrdoł, który przeszedł do klubu z ŁKS Łódź, a także Mateuszem Cholewiakiem, który ma za sobą świetną rundę jesienną w barwach Śląska Wrocław. Mimo wzmocnień bardziej niż pewne staje się to, że drużynę opuści dwóch zawodników. Jak widać, Vuković stracił cierpliwość względem niektórych piłkarzy.

Prestiżowa nagroda dla Anity Włodarczyk. Zapisała się w historii sportuPrestiżowa nagroda dla Anity Włodarczyk. Zapisała się w historii sportuCzytaj dalej

Legia Warszawa pozbędzie się dwóch piłkarzy

Trzeba przyznać, że drużyna wielokrotnych mistrzów Polski będzie miała dość ciężki start następnego sezonu. Drużyna mistrzów Polski straciła w trakcie okienka transferowego najważniejszego piłkarza jesieni - Jarosława Niezgodę, który był najlepszym strzelcem ligi. Młody Polak wybrał grę w MLS, w barwach Portland Timbers i zostawił wielką lukę w formacji ataku drużyny.

Jeśli chodzi o sam skład, nie doszło w nim do wielkich roszad, niemniej Aleksander Vuković stracił cierpliwość do dwóch piłkarzy. Do rozgrywek w rundzie wiosennej nie zostali zgłoszeni Salvador Agra i Ivan Obradović. Piłkarze zarabiają dość duże kwoty, a ich gra nie wnosi nic do gry Legii. Zawodnicy mieli odbyć rozmowę ze szkoleniowcem i zostali wydaleni ze składu pierwszej drużyny. Rundę wiosenną spędzą najprawdopodobniej w III lidze, grając w rezerwach Legii.

Kontrakty Obradovicia i Agry obciążeniem dla kadry

Według ustaleń medialnych największym problemem Legii z Agrą i Obradoviciem są ich wysokie kontrakty. Drużyna najprawdopodobniej będzie próbowała sprzedać po sezonie.

- Ivan Obradović i Salvador Agra w Legii już raczej nie zagrają. O ile jednak ten drugi jest gotowy opuścić klub, o tyle ten pierwszy specjalnie ruszać się stąd nie zamierza. Ma jeden z wyższych kontraktów w zespole ważny do czerwca 2021 roku. Nie jest żadną tajemnicą, że Legia byłaby skłonna oddać obu piłkarzy za darmo, by nie musieć dłużej płacić ich kontraktów. Te ważne są jeszcze przez półtora roku. Na razie jednak żadnych konkretnych ofert nie ma. - twierdzi dziennikarz sport.pl Bartosz Kubiak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fantastyczne wyniki polskich lekkoatletów. Czołówka naszpikowana naszymi zawodnikami
  2. Mistrz świata w skokach narciarskich powraca. Zobaczymy go już niebawem
  3. Polski skoczek wraca do kadry A. "Treningi przyniosły efekty"
  4. Krzysztof Piątek strzela po raz pierwszy w Niemczech. Zobacz trafienie Polaka (Wideo)
  5. Wielki sukces polskiej tenisistki. Awansowała do ścisłej czołówki
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News