Legia Warszwa Thomas Pekhart
Beata Zawadzka/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 5 Listopada 2020

Legia Warszawa w ogniu krytyki. Władze Ekstraklasy już wiedzą, jak rozwiążą problem

Legia Warszawa jest na cenzurowanym. Wszystko przez to, że klub notuje kolejne wpadki związane z przestrzeganiem reżimu sanitarnego w dobie pandemii. Ostatnią była ta związana z wystawieniem do gry Igora Lewczuka, który miał stan podgorączkowy. Najwyraźniej miarka się przebrała, bowiem stanowczo takie zachowania potępił Zbigniew Boniek, a i władze Ekstraklasy mają pomysł, jak zapobiec podobnym sytuacjom.

Koronawirus niestety nie odpuszcza klubom PKO BP Ekstraklasy. Choć zazwyczaj notowane są sporadyczne przypadki, to zdarzają się także prawdziwe plagi, jak choćby w Pogoni Szczecin, czy Wiśle Płock.

Niestety zdarza się, że piłkarze bądź kluby nie do końca trzymają się reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego, czego przykładem może być Legia Warszawa.

Mistrz Polski w ostatnich tygodniach zanotował kilka wpadek, czego nie omieszkał w końcu skomentować Zbigniew Boniek.

Zareagowały także władze PKO BP Ekstraklasy, które postanowiły uniknąć podobnych sytuacji, jak ta z udziałem Igora Lewczuka i Thomasa Pekharta i mają pomysł, co do przeprowadzania piłkarzom testów.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  2. Premier wydał ważny apel, stanowczo przemówił do Polaków. Trudno było ukryć złość
  3. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominałSiostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominałCzytaj dalej

Legia Warszawa podpadła PZPN i Ekstraklasie

Najpierw Legia Warszawa zanotowała wpadkę związaną z Superpucharem Polski, który w konsekwencji musiał zostać odwołany, przez to, że jedne z członków sztabu przeoczył maila z wynikami swojego testu na obecność koronawirusa, który okazał się… pozytywny.

Następnie Josip Juranovic tuż po podpisaniu kontaktu z klubem, złamał zasady bezpieczeństwa sanitarnego i stołował się w jednej z najbardziej ekskluzywnych restauracji w Warszawie. Kilka dni później zachorował na koronawirusa.

Z kolei niedawno William Remy urządził balangę ze studentami, czym też naruszył regulamin, o czym dokładnie przeczytacie tutaj. Obrońca za swój wybryk zapłacił karę 30 tysięcy złotych.

Za to w ostatnim meczu w PKO BP Ekstraklasy między Wartą Poznań i właśnie Legią Warszawa, goście wystawili w pierwszym składzie Igora Lewczuka, który miał stan podgorączkowy, a z kolei w trakcie spotkania utratę węchu zgłosił Thomas Pekhart. Szerzej o tej sytuacji pisaliśmy tutaj i tutaj.

Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Igi Świątek, spadliśmy z krzeseł. To kultowa postać polskiego sportuGdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Igi Świątek, spadliśmy z krzeseł. To kultowa postać polskiego sportuCzytaj dalej

Miarka się przebrała. Ekstraklasa może wprowadzić nową formę przeprowadzania testów

Zbigniew Boniek jest bardzo niezadowolony z postawy, jaką prezentują kluby PKO BP Ekstraklasy.

Prezes PZPN w kolejnym tweecie podkreśli, że jego wypis nie dotyczył wyłączni Legii Warszawa, ale wszystkich klubów, które uczestniczą w rozgrywkach. Wszak nie tylko Wojskowi mają problemy z trzymaniem się zasad reżimu sanitarnego. Podobne sytuacje były przykładowo w Śląsku Wrocław, gdzie dwaj piłkarze poszli do klubu nocnego, o czym dokładnie pisaliśmy tutaj.

Władze Ekstraklasy także mają dojść i chcą uniknąć podobnych incydentów, jak ten w meczu Warty Poznań i Legii Warszawa.

Otóż wedle informacji portalu sport.pl, powstał pomysł o przeprowadzaniu testów antygenowych na godzinę lub 90 minut przed rozpoczęciem spotkania. Są one szybsze, prostsze oraz tańsze od laboratoryjnych badań genetycznych. Wyniki badań antygenowych uzyskuje się nawet w kilkanaście minut, więc na mecz wchodziliby zdrowi dokładnie w tej chwili piłkarze, a nie ci, którzy mieli negatywne wyniki dwa lub trzy dni wcześniej.

Źródło: sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Można stracić ogromne pieniądze
  2. Premier podał datę ważnego wydarzenia. Ruszyła kolejna edycja wsparcia finansowego dla miliona Polaków
  3. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  4. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
  5. Agnieszka Radwańska wznowi swoją karierę? Wszystko przez jeden wpis, fani oszaleli
  6. Doprowadził do wypadku, wyprzedzając na trzeciego. Ucierpiały trzy osoby, jedna nie żyje
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News