Legia Warszawa
FABRICE COFFRINI/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 6 Kwietnia 2020

Legia Warszawa chce obniżyć pensje piłkarzom. Zawodnicy protestują, chaos w klubie

Legia Warszawa przedstawiła swoim zawodnikom propozycję obniżenia pensji. Klub nie zarabia z powodu wstrzymania rozgrywek przez pandemię koronawirusa. Warunki przedstawione przez klub nie odpowiadają wszystkim zawodnikom, co doprowadziło do patowej sytuacji. 

Legia Warszawa musi mierzyć się z kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa. Władze klubu o pomoc poprosiły swoich piłkarzy i przedstawiły im propozycję obniżenia wynagrodzeń na czas przerwy w grze. Nie wszyscy zawodnicy pozytywnie zareagowali na ofertę szefostwa.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żona upokorzyła go przed internautami. "Polski Messi" pokazał klasę i został gwiazdą programu Canal Plus
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Pilny komunikat UEFA. Wiemy, co dalej z ligami i kiedy finał Ligi MistrzówPilny komunikat UEFA. Wiemy, co dalej z ligami i kiedy finał Ligi MistrzówCzytaj dalej


Legia Warszawa opracowała plan walki z kryzysem wywołanym pandemią

Lider Ekstraklasy jak wszystkie inne drużyny musi się obecnie zmierzyć z dużymi kłopotami finansowymi. Z powodu zakazu organizowania imprez i zgromadzeń masowych klub stracił możliwość zarabiania. Nie chodzi tylko o wpływy z dnia meczowego, ale także praw do transmisji telewizyjnych, sprzedaży gadżetów i pomniejszych płaszczyzn, na jakich działa klub, jak choćby udostępnianie obiektów klubowych pod imprezy okolicznościowe. Klub przygotował dla zawodników specjalną prezentację opowiadającej o aktualnej sytuacji. Legia zmuszona była zwolnić aż 21 z 400 zatrudnionych osób. Z 19 innymi zawieszono na ten moment współpracę.

Nie żyje reprezentant Polski. Zagrał dla kadry 24 razy, ogromna strataNie żyje reprezentant Polski. Zagrał dla kadry 24 razy, ogromna strataCzytaj dalej


Zawodnicy zgadzają się z koniecznością cięć. Nie wszyscy chcą jednak przystać na warunki klubu

Klub Dariusza Mioduskiego zaproponował piłkarzom obniżenie pensji o połowę. Należna pozostała kwota zostałaby zamrożona do czasu, gdy klub stanie na nogi po kryzysie. Prognozy mówią w tym względzie o Lipcu. Drużyna zaakceptowała taką ofertę . W radzie drużyny zasiadają Radosław Cierzniak, Igor Lewczuk, Inaki Astiz, Marko Vešović, Radosław Majecki i Mateusz Wieteska. Z części, która miałaby trafić do zawodników, Legia chce wypłacić maksymalnie 20 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Obniżki miałyby obowiązywać od marca do czerwca. Legia płaci najlepiej w polskiej piłce, więc rozwiązanie przedstawione przez klub oznaczałoby dla zawodników, którzy zwykle mają zagwarantowane pensje na poziomie kilkuset tysięcy złotych, radykalne cięcia. Właśnie dlatego kilku z nich nie chce się zgodzić na takie warunki. Tłumaczą to zobowiązaniami i inwestycjami, jakie podjęli przed wybuchem pandemii, na przykład ratami kredytowymi. Rozmowy między piłkarzami a dyrektorem sportowym Radosławem Kucharskim będą w najbliższych dniach kontynuowane.

Żródło: Legia Warszawa

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć
  2. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  3. Premier League szykuje się do wznowienia rozgrywek. Padła konkretna data
  4. Lewandowscy dodają sił Polakom. Piękny wpis pierwszej pary sportu (FOTO)
  5. Nie żyje 25-letni piłkarz. Zawodnik zdołał uratować siedem osób
  6. Biedronka znalazła sposób na ominięcie limitu osób. Wielkie zmiany już w ten weekend

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News