Legia Warszawa Piast
Piast Gliwice
Autor Piotr Bernaciak - 6 Października 2019

Legia Warszawa bez żadnych szans w meczu z mistrzem Polski. Dni Vukovicia są policzone?

Legia Warszawa grała dziś w prestiżowym spotkaniu z mistrzami Polski. Warszawianie skompromitowali się, zaliczając kolejną ligową porażkę. Trener Aleksandar Vuković wciąż nie może być spokojny o swoją posadę.

Legia Warszawa miała zamiar pokazać się w meczu z Piastem Gliwice ze świetnej strony i udowodnić, że to ona prezentuje się obecnie lepiej, niż drużyna, która odebrała jej tytuł mistrza Polski. Spotkanie w Gliwicach nie ułożyło się jednak po myśli podopiecznych Aleksandara Vukovicia. Piłkarze Waldemara Fornalika okazali się być zdecydowanie bardziej skuteczni, zasłużenie zdobywając trzy punkty.

Taki rezultat oznacza, że trener Vuković może mieć spore problemy z utrzymaniem posady. Już wcześniej mówiło się, że Serb nie jest odpowiednim kandydatem na trenera tak dużego klubu, a teraz wiele wskazuje na to, że może niebawem pożegnać się ze swoim stanowiskiem. Prestiżowy mecz zakończył się klęską, o której trudno będzie szybko zapomnieć.

Kolejny gol polskiego napastnika. Dał zwycięstwo i prowadzi w klasyfikacji strzelcówKolejny gol polskiego napastnika. Dał zwycięstwo i prowadzi w klasyfikacji strzelcówCzytaj dalej

Legia Warszawa przegrała z mistrzem Polski

Legia Warszawa rozpoczęła mecz od delikatnej przewagi, lecz nie potrafiła stworzyć większego zagrożenia pod bramką. Gospodarze postanowili przeczekać ataki Legii i umiejętnie się bronić, co miało przynieść korzyści w momencie, gdy wicemistrzowie Polski będą już zmęczeni. Trzeba przyznać, że Waldemar Fornalik doskonale rozpracował swoich dzisiejszych przeciwników.

Piast Gliwice nie gra w tym sezonie świetnie, jednak jego dzisiejsza dyspozycja wystarczyła, by pokonać Legię. Gole Piotra Parzyszka i Jorge Felixa sprawiły, że trener Aleksandar Vuković nie może być pewny utrzymania pracy na ławce trenerskiej. Jego przyszłość stoi pod dużym znakiem zapytania, podobnie jak kwestia mistrzostwa Polski dla Legii w tym sezonie.

Legia Warszawa rozczarowała kibiców

Prezes Dariusz Mioduski podkreślał swoje przywiązanie do trenera, jednak włodarz wielokrotnie udowadniał już, że często zdarza mu się mówić jedno, a robić drugie. Kibice spodziewają się rychłego zwolnienia szkoleniowca, licząc na to, że taki ruch wywoła u piłkarzy pewien zryw i pozwoli uratować jeszcze ten sezon. Póki co cel ten wydaje się odległy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News