Legia Warszawa Michał Kucharczyk powrót
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 7 Maja 2020

Wielki powrót do Ekstraklasy może się stać faktem. Były gwiazdor Legii blisko Warszawy

Legia Warszawa przygotowuje się do powrotu na boiska Ekstraklasy. Piłkarze ze stolicy Polski chcą utrzymać wypracowaną przewagę i zdobyć 14. tytuł Mistrza Polski. Do klubu chce wrócić, uwielbiany przez fanów Legii, Michał Kucharczyk. Zawodnik Urału Jekaterynburg przyznał, że chętnie wróciłby do drużyny wicemistrza Polski.

Legia Warszawa przygotowuje się do powrotu na boiska Ekstraklasy. Zgodnie z decyzją rządu od poniedziałku drużyny mogą trenować w 14-osobowych grupach. Pierwsze mecze mają się odbyć pod koniec maja. Piłkarze, sztaby trenerskie i lekarze wszystkich klubów przeszły już testy na koronawirusa.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli
Smutna wiadomość dotarła do Polski. Legendarny gwiazdor przegrał z chorobą. Umierał na oczach żonySmutna wiadomość dotarła do Polski. Legendarny gwiazdor przegrał z chorobą. Umierał na oczach żonyCzytaj dalej

Legia Warszawa szykuje się do powrotu na boisko

W poniedziałek rozpoczęła się wielka akcja przeprowadzenia testów. Drużyny, a także pracownicy klubów przechodzili testy na koronawirusa. Drużyny przeprowadzały już pierwsze zajęcia. Kluby miały wrócić do grania 27 czerwca w Pucharze Polski, a trzy dni później miała wznowić grę Ekstraklasa. Władze ligi poinformowały, że wszystkie kluby mogą wznowić treningi.
Legia Warszawa przygotowuje się nie tylko do dokończenia sezonu, ale również prowadzi rozmowy w sprawie kształtu drużyny w następnych sezonach. Klub poinformował, że rozwiązał kontrakt z Salvadorem Agrą. W kontekście wzmocnień zespołu mówi się o powrocie do klubu Michała Kucharczyka.

Michał Kucharczyk jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii klubu

Polak na Łazienkowskiej 3 spędził 9 lat. Zadebiutował w Ekstraklasie 27 sierpnia 2010 roku. Przez lata spędzone Warszawie rozegrał w barwach Legii 349 spotkań i strzelił 71 bramek. Z klubem z Warszawy zdobył 5 razy Mistrzostwo Polski i sześciokrotnie sięgnął po Puchar Polski. To właśnie "Kuchy King" wprowadził zespół do Ligi Mistrzów w sezonie 2016/2017.

Mama Anny Lewandowskiej zdradziła tajemnicę narodzin wnuczki. Padły mocne słowa, Mama Anny Lewandowskiej zdradziła tajemnicę narodzin wnuczki. Padły mocne słowa, "Bardzo się martwiłam"Czytaj dalej

Kucharczyk odszedł z Legii po zakończeniu ubiegłego sezonu i związał się kontraktem z rosyjskim zespołem Urał Jekaterynburg. W obecnym sezonie rozegrał w rosyjskim zespole 11 spotkań i ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Umowa piłkarza z rosyjskim klubem wygasa z końcem maja i zawodnik nie wyklucza żadnej opcji.

Michał Kucharczyk chce wrócić do Legii

Zawodnik w niedawno udzielonym TVP Sport wywiadzie mówił o swojej przyszłości i o rozgrywkach w Rosji. - W środę kapitan drużyny przekazał informację, że jest możliwość zakończenia rozgrywek. Wtedy Zenit miałby zostać mistrzem. Dwie pierwsze drużyny z drugiej ligi dostałyby licencję na grę w pierwszej lidze, która zostałaby powiększona o dwa zespoły. W tym momencie nie myślę o całej sytuacji. Myślę, co będzie z ligą: czy wrócimy do grania, czy nie. My zawodnicy nie powinniśmy się skupiać na przyszłości. Jeśli rozgrywki będą kontynuowane musimy być w pełni przygotowani. Mam kontrakt do 31 maja. Potem będę wolnym zawodnikiem - stwierdził Kucharczyk.

Piłkarz przyznał też, że chętnie wróciłby do Legii Warszawa. - Nie jest to ode mnie zależne. Daję zielone światło. Wszystko zależy od zarządzających klubem - przyznał Kucharczyk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News