Legia Warszawa
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 7 Listopada 2020

Dariusz Mioduski uderza w Bogusława Leśnodorskiego. Porównał go do ohydnego pasożyta

Legia Warszawa od 2017 roku jest zarządzana przez Dariusza Mioduskiego, który odkupił udziały w klubie od Bogusława Leśnodorskiego oraz Macieja Wandzla. Obecny prezes ma spore pretensje do byłego kolegi z zarządu Legii, czemu dał wyraz w najnowszym wywiadzie.

Mioduski wszedł do zarządu klubu w 2012 roku. Angażował się w działalność klubu i regularnie jeździł na mecze rozgrywane poza Warszawą. Pięć miesięcy później prezesem klubu został jego dobry znajomy, Bogusław Leśnodorski[4]. W styczniu 2014 roku, wraz z Leśnodorskim, stał się nowym właścicielem Legii Warszawa, odkupując od Grupy ITI 100 procent akcji spółki.

Większościowym udziałowcem w klubie został Dariusz Mioduski (80 proc.). Leśnodorskiemu przypadło w udziale 20 proc. wartości klubu. Ich współpraca, w której brał udział również Maciej Wandzel, zaowocowała m.in. historycznym awansem Wojskowych do Ligi Mistrzów w 2016 roku. Cała kooperacja zakończyła się jednak sporym konfliktem i wzajemnymi pretensjami dawnych wspólników.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  2. Premier wydał ważny apel, stanowczo przemówił do Polaków. Trudno było ukryć złość
  3. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
Adam Małysz przekazał najgorszą wiadomość milionom Polaków. Stało się, czeka nas wielki zawódAdam Małysz przekazał najgorszą wiadomość milionom Polaków. Stało się, czeka nas wielki zawódCzytaj dalej

Legia Warszawa "porośnięta przez hubę"

- Dla mnie Bogusław Leśnodorski jest jak huba. Przyczepia się do drzewa, na początku wygląda to nawet ładnie, ale potem zaczyna się drenaż i po jakimś czasie takie drzewo obumiera - powiedział w rozmowie z WP Sportowefakty Dariusz Mioduski.

W dalszej części wywiadu obecny prezes Legii wytoczył równie ciężkie działa. - Przecież on nigdy nie zainwestował w żaden klub swoich pieniędzy, nie ponosił żadnego ryzyka, a raczej głównym celem było i jest zarabianie. Legia jest tego najlepszym przykładem, ale nie tylko Legia, w kolejnych klubach, przy których się pojawiał było podobnie. Dlatego jego publiczne wypowiedzi na temat Legii i jej finansów są żenujące, szczególnie, że wiele można by powiedzieć o tym, na co szły pieniądze klubu za czasów jego prezesury - oświadczył.

Zdaniem Mioduskiego, Leśnodorski usiłuje jedynie zrobić wokół siebie zamieszanie, by przyciągnąć uwagę mediów. - Rozumiem oczywiście, że teraz robi wszystko, żeby znowu zaistnieć w polskiej piłce, bo poza nią nie ma żadnej pozycji. Zanim pojawił się w Legii, był osobą anonimową. To Legia go stworzyła medialnie. Teraz też chce się liczyć, pozycjonować jako ktoś wpływowy - mówi.

Piękna polska zawodniczka wylądowała na zmywaku? Media właśnie obiegła nagła wiadomość, wydarzył się przełomPiękna polska zawodniczka wylądowała na zmywaku? Media właśnie obiegła nagła wiadomość, wydarzył się przełomCzytaj dalej

Leśnodorski w PZPN?

Zdaniem Mioduskiego, jego były wspólnik zamierza powalczyć o prezesurę w Polskim Związku Piłki Nożnej. - Próbuje budować swoją pozycję wokół PZPN. Wszyscy wiedzą, że nie chodzi o to, żeby w najbliższych wyborach kandydować na prezesa. Zakłada jednak, że jak przyniesie kilka głosów, to może uda mu się wejść do zarządu - twierdzi Mioduski.

Legia za kadencji Leśnodorskiego trzy razy zdobyła mistrzostwo Polski. Dobrze wypadała też na europejskiej arenie - trzy razy awansowała do fazy grupowej Ligi Europy, a raz do Ligi Mistrzów.

Dokonania Wojskowych pod wodzą Mioduskiego są znacznie skromniejsze: Legia wprawdzie trzykrotnie wygrała Ekstraklasę, ale za każdym razem odpadała w eliminacjach europejskich pucharów. Przez to Legii koło nosa przeszły ogromne pieniądze.

Przed klubem Mioduskiego duże wyzwanie - w niedzielę o 15 Legia zmierzy się z Lechem Poznań, czyli jednym z największych rywali. Obecnie Wojskowi zajmują trzecie miejsce w Ekstraklasie, ze stratą 3 punktów do prowadzącego Rakowa Częstochowa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Można stracić ogromne pieniądze
  2. Premier podał datę ważnego wydarzenia. Ruszyła kolejna edycja wsparcia finansowego dla miliona Polaków
  3. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  4. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
  5. Agnieszka Radwańska wznowi swoją karierę? Wszystko przez jeden wpis, fani oszaleli
  6. Doprowadził do wypadku, wyprzedzając na trzeciego. Ucierpiały trzy osoby, jedna nie żyje
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News