Legia Warszawa
instagram.com/chrisphilippsvi
Autor Mateusz Wysokiński - 9 Stycznia 2020

Mocne wyznanie byłego piłkarza Legii. "Nie chciałem tu zostać"

Legia Warszawa ostatnimi czasy pozbyła się jednego ze swoich piłkarzy. Zawodnik, który wybrał grę w belgijskim Lommel United w gorzkich słowach podsumował swoją przygodę z drużyną z Wojskowych. Jak sam twierdzi, nie chciał dłużej rozwijać swojej kariery w tym miejscu.

Legia Warszawa pozbyła się ostatnimi czasy piłkarza, który nie sprostał z pokładanymi w nim nadziei. Zawodnik wybrał grę na drugim poziomie rozgrywkowym w Belgii i jak sam twierdzi, była to świetna decyzja. Wszystko przez to, że pomocnik nie chciał dłużej grać w klubie ze wschodu Europy. Takie słowa mogą zaboleć najbardziej zagorzałych kibiców Wojskowych.

Legia Warszawa nie była spełnienem marzeń zagranicznego piłkarza. Gorzkie słowa pomocnika

Mimo że gra dla wicemistrzów Polski sprawiła, że Chris Philipps był regularnie powoływany do reprezentacji Luksemburga, to przygoda byłego zawodnika z FC Metz była wielkim zawodem dla samego klubu i piłkarza, który o wiele częściej pojawiał się w III lidze, reprezentując rezerwy Legii Warszawa. Mimo że zawodnik mógł liczyć w Warszawie na dobre pieniądze, to przyznał, że nie chciał dłużej zostawać w Polsce, a także nie miał zamiaru zgodzić się na kontrakt do któregoś z klubów zza polskiej, wschodniej granicy, mimo że dostawał oferty od naprawdę uznanych ekip.

- Moim życzeniem było wrócić gdzieś bliżej moich stron. Precyzyjnie mówiąc, nie chciałem zostać w Europie Wschodniej. Większość ofert, które dostawałem była właśnie ze wschodu. Nie miałem jednak ochoty na nową przygodę z piłką na wschodzie kontynentu. Zresztą wszyscy poddawali w wątpliwość moją formę - wyjaśnił reprezentant Luksemburga w rozmowie z dziennikiem “Le Quotidien”

Gra w Belgii szansą na uratowanie kariery

Zawodnik twierdzi, że mimo że w drugiej lidze belgijskiej nie może on liczyć na tak dobre zarobki, jak w Warszawie, to jest daleki od żałowania swojego kroku. Uważa, że drużyna ma potencjał, aby pojawić się w najwyższej klasie rozgrywkowej, a on sam będzie mógł wrócić do swojej najwyższej dyspozycji, którą pokazywał na boiskach Ligue 1 w barwach FC Metz.

- Nie boję się tego powiedzieć, że musiałem pójść na ustępstwo. Ważne jednak, że wiem, gdzie chcę dojść. Jeśli chciałbym zachować wysokość wypłaty, grałbym teraz gdzieś na wschodzie Europy. Ja chcę jednak przywrócić moją karierę na właściwe tory. Trzeba było odłożyć na bok swoje ego i rozważyć, co będzie najlepsze w aspekcie sportowym – mówi reprezentant Luksemburga

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pikantne nagranie pogrążyło trenera znanego klubu. Został zawieszony przez obrzydliwy filmik
  2. Piłkarze znanego polskiego klubu ustawiali własne mecze? PZPN rozpoczął dochodzenie, sprawa jest bardzo poważna
  3. Legendarny piłkarz zaatakowany pod własnym domem. Bandyci spalili mu samochód, został postrzelony
  4. Włosi podali informacje na temat przyszłości Krzysztofa Piątka. "To nieuniknione"
  5. Legendarny polski klub na skraju przepaści. Pojawiła się ostatnia nadzieja
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News