Dariusz Mioduski, Legia Warszawa
East News
Autor Bartosz Goluch - 13 Lutego 2020

Legia Warszawa w ogniu krytyki. Prezes klubu: "to co najmniej zaskakujące"

Legia Warszawa zmaga się z kryzysem wizerunkowym po aferze ze skandalicznymi transparentami, które wywiesili kibice klubu podczas meczu z ŁKS-em. Prezes Wojskowych Dariusz Mioduski udzielił wywiadu, którym tylko dolał oliwy do ognia.

Legia Warszawa stała się obiektem krytyki po niedawnych wybrykach jej kibiców. Stołeczni fani wywiesili transparenty, za pomocą których próbowali zastraszyć nowych właścicieli Polonii Warszawa oraz swojego młodego zawodnika Jakuba Kisiela. Szerzej o skandalu na Łazienkowskiej piszemy tutaj.

Nie żyje słynny bokser. Był autorem najszybszego nokautu w historiiNie żyje słynny bokser. Był autorem najszybszego nokautu w historiiCzytaj dalej

Legia Warszawa pod ostrzałem. Osobliwa linia obrony prezesa

Do całego zamieszania postanowił odnieść się prezes Legii Dariusz Mioduski na łamach klubowego portalu legia.net. - Nic mnie, ani klubu z tą akcją nie łączy, więc oczekiwanie, że będziemy za nią brali jakąś odpowiedzialność, jest co najmniej zaskakujące. Na tych samych transparentach nie raz pojawiały się napisy atakujące mnie bezpośrednio czy też pracowników klubu. Od tego też mam się odcinać? Kiedy transparenty wymierzone są w klub, wszyscy piszą, że taki jest głos trybun. Kiedy dotyczą spraw zewnętrznych, ja jestem wzywany do tłumaczenia się - narzeka Mioduski.

Prezes Legii podkreślił, że nie odpowiada za zachowanie każdego kibica z osobna. - Naszym zadaniem jako klubu jest dawać dobry przykład, edukować, wskazywać pozytywne wartości i robimy to każdego dnia na wiele sposobów - zaznaczył.

Zwycięski gol Polaka w derbach Aten. Co na to Jerzy Brzęczek? (WIDEO)Zwycięski gol Polaka w derbach Aten. Co na to Jerzy Brzęczek? (WIDEO)Czytaj dalej

PR-owe derby Warszawy dla Polonii

Dariusz Mioduski przyznał, że akcja kibiców Legii, którzy zastraszali francuskiego inwestora Polonii Warszawa, odniosła odwrotny skutek do zamierzonego. - Niestety łatwo było przewidzieć, że jej efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Można powiedzieć, że jeśli ktoś na niej zyskał, to właśnie Polonia. Dla nas same straty. Jako Legia powinniśmy być ponad to, jesteśmy najlepszym klubem w Polsce, walczymy o najwyższe cele. Nie rozumiem dlaczego mamy się w ogóle zajmować Polonią? Chyba że pod kątem sportowym w kontekście naszych rezerw - stwierdził.

Przypomnijmy, Legia Warszawa została ukarana za zachowanie swoich kibiców grzywną w wysokości 50 tys. złotych. Dodatkowo wszystkie osoby znajdujące się podczas spotkania na trybunie północnej, zostały objęte zakazem wejścia na najbliższy mecz Ekstraklasy u siebie.

Fot. FABRICE COFFRINI/AFP/East News

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiemy, co dalej z Robertem Kubicą. Polski kierowca wystąpi w barwach BMW
  2. Jerzy Brzęczek nie będzie miał wyboru. Jakub Błaszczykowski coraz bliżej kadry na Euro
  3. Sensacyjne doniesienia ws. pogrzebu Kobego Bryanta. Fani koszykarza nie kryją zaskoczenia
  4. TVP pokaże prawdziwe hity w Lidze Mistrzów. Stacja podjęła bardzo ważną decyzję
  5. Tego jeszcze nie było! Sędzia dostał zakaz stadionowy za haniebne zachowanie
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News