Legia Warszawa
Beata Zawadzka/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 14 Stycznia 2021

Legia Warszawa traci gwiazdora. Odchodzi już teraz, wielki cios dla drużyny

Legia Warszawa będzie musiała już zimą pogodzić się ze stratą jednej z najważniejszych postaci w drużynie. Jak podają media, z klubu już w trakcie zimowej przerwy odejdzie Michał Karbownik. Utalentowany zawodnik jesienią podpisał umowę z angielskim Brighton, jednak został w Legii na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Ekipa z Premier League zdecydowała się jednak wcześniej ściągnąć do siebie 19-latka.

  • Legia Warszawa przystąpi do walki o mistrzostwo Polski w rundzie wiosennej mocno osłabiona
  • Stołeczny klub musi pogodzić się z odejściem Michała Karbownika
  • 19-letni pomocnik przenosi się do Brighton & Hove Albion, z którym podpisał umowę już jesienią
  • Anglicy zdecydowali się skrócić wypożyczenie Karbownika do Legii i już teraz ściągają go do siebie

Legia Warszawa do rywalizacji w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 przystąpi bez jednego z najważniejszych piłkarzy. Dziennikarze “Przeglądu Sportowego” dotarli do informacji, z których wynika, że z klubu już teraz odejdzie Michał Karbownik. 19-latek przenosi się do angielskiego Brighton, z którym podpisał umowę w październiku.

Legia Warszawa traci swoją gwiazdę

Legia Warszawa zakończyła rundę jesienną Ekstraklasy na pozycji lidera. “Wojskowi” będą zdecydowanym faworytem rywalizacji o tytuł mistrza Polski. Do rundy jesiennej przystąpią jednak znacznie osłabieni.

Z informacji “Przeglądu Sportowego” wynika, że z klubu już w styczniu odejdzie jeden z najważniejszych piłkarzy w zespole prowadzonym przez Czesława Michniewicza. Mowa o Michale Karbowniku. 19-latek przeniesie się do Brighton & Hove Albion.

Informacje o transferze Karbownika do Premier League to nic nowego. Pomocnik związał się z angielskim klubem już w październiku ubiegłego roku. Wówczas jednak zdecydowano, że pozostanie on w Legii do końca sezonu 2020/2021. W umowie znalazł się jednak zapis, że Brighton może skrócić wypożyczenie.

Krzysztof Krzysztof "Diablo" Włodarczyk wylądował w więzieniu. Bokser złamał prawo, czeka go długa karaCzytaj dalej

Już kilka dni temu pojawiły się plotki, że Anglicy chcą skrócić wypożyczenie Karbownika do Legii. 19-latek miał trafić do Brighton, a następnie zostać wypożyczony do Anderlechtu Bruksela. Belgijski klub nie był jednak zainteresowany taką transakcją.

Michał Karbownik przenosi się do Premier League

Legia Warszawa próbowała negocjować z Brighton, jednak angielski klub zdecydował, że chce mieć piłkarza do dyspozycji już teraz. “Przegląd Sportowy” dodaje, że Michał Karbownik nie zostanie ponownie wypożyczony do innego klubu. Już teraz ma rozpocząć walkę o miejsce w składzie drużyny z Premier League.

Licznik występów Michała Karbownika w koszulce pierwszego zespołu Legii Warszawa zatrzyma się zatem na liczbie 47. W tym sezonie pomocnik 14 razy wybiegał na boisko i zaliczył jedną asystę.

W Brighton & Hove Albion Michał Karbownik spotka innego reprezentanta Polski. Piłkarzem 17. obecnie drużyny Premier League jest także Jakub Moder. 21-latek również przed sezonem został piłkarzem tego klubu, a obecnie odbywa już z nim treningi. Moder przeniósł się do Anglii z Lecha Poznań za 11 mln euro.

Źródło: "Przegląd Sportowy"

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News