Legia Warszawa
youtube.com/ Ciekawi Futbolu
Autor Mateusz Wysokiński - 14 Lutego 2020

Legia Warszawa odwołuje się od decyzji Komisji Ligi. Mocne oświadczenie Wojskowych

Legia Warszawa odwołała się od głośnego wyroku Komisji Ligi. Organ PZPN skazał Warszawiaków na karę finansową i zamknięcie trybuny największych fanów Wojskowych - Żylety, po wydarzeniach w trakcie meczu klubu z ŁKS. Przypomnijmy, że kibice z Warszawy wywiesił transparent, który groził francuskiemu biznesmenowi - Gregoire'owi Nitotowi, który myśli nad kupnem Polonii Warszawa. Klub odwołał się od kary i złożył apelację do PZPN.

Legia Warszawa zdecydowała się na odpowiedź Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Organy wykonawcze polskiej piłki nałożyły na Legię karę po sytuacji w meczu z ŁKS Łódź. Kibice warszawskiej drużyny wywiesili transparent, na którym grozili francuskiemu biznesmenowi, który chce zakupić Polonię Warszawa. Z racji tego, związek zamknął trybunę największych miłośników klubu, tzw. "Żyletę" oraz zażądał wypłaty kary w wysokości 50 tysięcy złotych, klub Legii złożył odwołanie i podał komunikat, w którym przedstawia swoje stanowisko.

Z ostatniej chwili. Manchester City wyrzucony z Ligi Mistrzów. Potężna kara od UEFAZ ostatniej chwili. Manchester City wyrzucony z Ligi Mistrzów. Potężna kara od UEFACzytaj dalej

Legia Warszawa odwołuje się od głośnej decyzji PZPN. Mocne słowa klubu z Warszawy

Z racji tego, że Legia Warszawa musi zapłacić karę, klub próbuje przekonać PZPN, aby ten nie wyciągał odpowiedzialności zbiorowej za to, co stało się w trakcie meczu z ŁKS Łódź.

W związku z wpłynięciem do Klubu uzasadnienia decyzji Komisji Ligii, która nałożyła na Legię karę finansową w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wejścia na najbliższy mecz PKO Ekstraklasy w Warszawie dla wszystkich osób znajdujących się w trakcie meczu z ŁKS-em na Trybunie Północnej, informujemy, że Klub niezwłocznie złoży odwołanie od tej decyzji do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN - poinformował klub za pośrednictwem swojej strony internetowej Legia.com.

Organizatorzy podjęli decyzję ws. skoków w Tauplitz. Tego obawiali się kibiceOrganizatorzy podjęli decyzję ws. skoków w Tauplitz. Tego obawiali się kibiceCzytaj dalej

Klub nałożył nakazy stadionowe

Zdaniem samej Legii, okolicznością łagodzącą zachowanie jej kibiców w trakcie meczu z ŁKS-em ma być fakt, że klub podjął działania mające na celu indywidualne ukaranie kibiców, a także współpracował z policją oraz PZPN-em.

- Po pierwsze nie zgadzamy z karaniem Klubu za działania, których nie autoryzuje, nie akceptuje i na które nie ma realnego wpływu, szczególnie że są to działania uderzające pośrednio lub bezpośrednio w Legię i jej wizerunek. Po drugie nie zgadzamy się na wprowadzanie odpowiedzialności zbiorowej, dotyczącej ponad 7 tys. kibiców, z których absolutna większość nie miała nic wspólnego z wywieszonymi transparentami. (...). Jednocześnie informujemy, że Klub nałożył po meczu z ŁKS-em cztery zakazy stadionowe i przekazał na wniosek policji materiał wideo z monitoringu stadionowego - napisali działacze Legii.

Zobacz także:

  1. Nowe godziny skoków narciarskich w Bad Mitterndorf. Pogoda płata figle organizatorom
  2. Media zadrwiły z Krzysztofa Piątka. Nadały mu nowy pseudonim
  3. Pele ma problemy zdrowotne. Król futbolu ujawnia prawdę
  4. Znany dziennikarz sportowy odchodzi z Polsatu. Pracował w stacji prawie 20 lat
  5. Oficjalnie: Vital Heynen zawieszony przed władze. Drużyna będzie musiała poradzić sobie bez niego
  6. Dramatyczne doniesienia od rodziny Kamila Glika. Zmarł zbyt wcześnie, ogromna strata

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News