Legia Warszawa Cristian Pasquato
YouTube - Legia Warszawa
Autor Piotr Bernaciak - 14 Października 2019

Rok temu grał w Legii Warszawa. Dzisiaj podpisał kontrakt z czwartoligowym klubem

Legia Warszawa w ostatnich latach zatrudniała wielu obcokrajowców. Jeden z nich niedawno opuścił klub, a teraz podpisał kontrakt z drużyną z czwartej ligi. Jego historia zastanawia kibiców.

Legia Warszawa regularnie stara się sprowadzać zawodników urodzonych poza naszym krajem, by pomogli w walce o mistrzostwo Polski. Niektórzy z nich, jak Nemanja Nikolić czy Vadis Odjidja-Ofoe stają się gwiazdami naszej ligi i grają wyśmienicie. Inni nie potrafią zachwycić kibiców oraz trenera i bz większego rozgłosu opuszczają klub po cichu. Regularnie dochodzi do takich sytuacji i spotykają one wiele klubów z naszej ligi.

Jeden z dość znanych zawodników odszedł z Legii po zakończeniu poprzedniego sezonu. Długo pozostawał bez klubu, choć jako wolny piłkarz mógł podpisać kontrakt w każdej chwili. Dopiero dziś dowiedzieliśmy się, że znalazł on w końcu nową drużynę, która zdecydowała się na danie mu szansy. Okazało się, że od dzisiaj występować będzie w klubie z czwartego poziomu rozgrywkowego.

Polski sędzia brutalnie pobity i opluty przez zawodników w trakcie meczu. Wszystko na oczach kibicówPolski sędzia brutalnie pobity i opluty przez zawodników w trakcie meczu. Wszystko na oczach kibicówCzytaj dalej

Legia Warszawa sprowadza wielu obcokrajowców

Cristian Pasquato przechodził do Legii jako zawodnik z wielkim potencjałem. Nie mogło to nikogo dziwić, bo w przeszłości udało mu się zaliczyć kilka występów w Juventusie, miał za sobą również stosunkowo udany epizod w lidze rosyjskiej. Wydawało się, że Legia Warszawa zdołała sprowadzić zawodnika o wielkich możliwościach. Nikt nie wiedział wówczas, że nie zostaną one nigdy wykorzystane.

Udane mecze Cristiana Pasquato w barwach Legii można dziś policzyć na palcach jednej ręki. Włoch nie sprawdził się, a żaden zespół nie był zainteresowany odkupieniem go. Choć długo wydawało się, że pomocnik trafi do Wisły Kraków jako część rozliczenia za transfer Carlitosa, to ostatecznie tak się nie stało. Rozczarowani byli tym sami kibice klubu z Warszawy, co wiele mówi o formie Włocha.

Legia Warszawa pożegnała Pasquato bez żalu

Dziś dotarły do nas wiadomości, że Cristian Pasquato w końcu podpisał kontrakt z nową drużyną. Jest nią ACD Campodarsego, a więc drużyna z czwartego poziomu rozgrywkowego. Klub ten występuje w Serie D i zdobył szesnaście punktów w ośmiu meczach, zajmując obecnie trzecie miejsce w tabeli. Pomocnik z pewnością będzie dużym wzmocnieniem na tym poziomie rozgrywkowym.

Trudno zrozumieć tak wielki zjazd piłkarza grającego niegdyś w Juventusie, a ostatnio w drużynie walczącej o najwyższe trofea w Polsce. Wygląda na to, że nikt nie był poważnie zainteresowany jego usługami, a ten ruch ma sprawić, że Pasquato będzie mógł przez jakiś czas występować z jakąkolwiek drużyną.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News