Legia Warszawa
youtube.com/tvpsport
Autor Mateusz Wysokiński - 15 Marca 2020

Legia Warszawa nie będzie się ubiegać o mistrzostwo Polski. Prezes klubu ma inny pomysł

Legia Warszawa - według przepisów PZPN - zostanie mistrzem Polski, jeśli rozgrywki nie zostaną wznowione. Prezes warszawskiego klubu, Dariusz Mioduski, powiedział, że klub ma teraz zupełnie inne priorytety , a sama Ekstraklasa powinna zacząć się nad rozwiązaniem zupełnie innego problemu.

Legia Warszawa może już niebawem podnieść tytuł mistrzowski za sezon 2019/2020. Prezes drużyny "Wojskowych" powiedział w mediach, że ma zupełnie inne priorytety względem bardzo kryzysowej sytuacji, a cała liga już teraz powinna zacząć debatować nad przyszłością Ekstraklasy.

Nie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobąNie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobąCzytaj dalej

Legia Warszawa nie będzie odbierać mistrzostwa Polski za wszelką cenę. Dariusz Mioduski komentuje skomplikowaną sytuację

\Po tym, jak władze PZPN zawiesiły w piątek rozgrywki ligowe, wprowadzono regulamin, względem którego za obowiązującą uznaje się obecną tabelę Ekstraklasy. Oznacza to, że mistrzem zostałaby Legia Warszawa. Prezes "Wojskowych" - Dariusz Mioduski, zdaje sobie z tego sprawę, jednak mówi, że liga powinna zmierzyć się z o wiele bardziej poważnymi problemami i przejść reformę tak, aby skutki ekonomiczne pojawienia się koronawirusa nie były opłakane dla klubów Ekstraklasy.

- Teraz nie jest aż tak ważne, kto zostanie mistrzem, a kto z tej ligi spadnie i kto do niej awansuje. Wszyscy chyba wiedzą, że nie byłem zwolennikiem rozszerzeniem ekstraklasy. Ale teraz wydaje mi się, że w obecnej sytuacji powinniśmy rozważyć, by liga została powiększona do 18 zespołów już od przyszłego, a nie od następnego sezonu. W ten sposób możemy spróbować ograniczyć skutki sytuacji, która nas wszystkich dotyka - przyznał Mioduski w trakcie rozmowy w programie Cafe Futbol.

Legendarny skoczek pokonał mięsaka. Wspaniałe informacje dla kibicówLegendarny skoczek pokonał mięsaka. Wspaniałe informacje dla kibicówCzytaj dalej

Mioduski cieszy się z przerwania ligi

Prezes Legii Warszawa postanowił w trakcie programu pochwalić władze PZPN za możliwie szybkie przerwanie rozgrywek. Szef Legii nie kryje, że takie rozwiązanie było potrzebne i pomogło w zaniechaniu zachorowań wśród piłkarzy.

- Na tę chwilę wznowienie sezonu nie wydaje się prawdopodobne, ale jest możliwe przy tych środkach, które podjął rząd w porównaniu z innymi krajami. Społeczeństwo jest zdyscyplinowane, nie ma ludzi na ulicach, nikt nie spotyka się w kawiarniach. My podjęliśmy decyzję o zamknięciu rozgrywek, zanim któryś piłkarz został zakażony - zaznaczył prezes Legii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiego Zakopanego jeszcze nikt nie widział. Miasto-widmo, niewiarygodne [ZDJĘCIA]
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News