Legia Warszawa
Piotr Molecki/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 16 Lipca 2020

Legia Warszawa znalazła drugi dom. Nowy obiekt Mistrza Polski

Legia Training Cetner to nowy dom Legii Warszawa. Mistrz Polski już niedługo oficjalnie przeprowadzi się do jednego z najnowocześniejszych ośrodków treningowych w Europie. W nowym centrum odbyły się już pierwsze zajęcia, a oficjalne otwarcie zaplanowano na przyszły tydzień.

Mistrzostwo Polski to nie jedyny sukces Legii Warszawa w tym sezonie. Poza wygraniem rozgrywek PKO Ekstraklasy, stołeczny klub w tym roku sfinalizował największą inwestycję w ostatnich latach. Legia zakończyła budowę jednego z najnowocześniejszych ośrodków treningowych w Europie. W poniedziałek ma nastąpić oficjalne otwarcie Legia Traning Center, choć baza funkcjonuje już od kilku dni.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzuty
  2. Kolejne europejskie miasto zrywa współpracę z Polską. Powód jest poważny

Piłkarze Legii Warszawa zwiedzili już ośrodek

Podopieczni Aleksandara Vukovicia mieli już okazję zobaczyć Legia Training Center. Wojskowi spędzili w bazie rozlokowanej w Książenicach noc przed spotkaniem z Cracovią. Z kolei z ośrodka korzystają już regularnie zespoły Akademii Piłkarskiej. Na stałe będą tam przebywały zespołu od kategorii U15 wzwyż, a dwa razy w tygodniu w ośrodku będzie pojawiała się drużyna U14.

Widziałem w swoim życiu wiele ośrodków treningowych i z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że Legia Training Center jest jednym z najlepszych, w jakich miałem przyjemność gościć. Tylko od nas zależy, jak wykorzystamy warunki, które stworzył nam klub. Czeka nas wiele pracy, by wspiąć się na europejski top w szkoleniu piłkarzy. Ten ośrodek to ważny krok w tym kierunku - przekonuje Richard Grootschoolten, dyrektor wykonawczy Akademii Legii.

Drugi dom dla najmłodszych

W ośrodku znajduje się bursa, do której trafili młodsi zawodnicy warszawskiej Legii. Dla młodych piłkarzy przygotowanych jest 70 miejsc w dwuosobowych pokojach. Obiekt przy ul. Legionistów 3, ma być dla nich drugim domem.

- Do bursy trafili chłopcy, którzy pochodzą spoza Warszawy i jej najbliższych okolic oraz mają skomplikowaną sytuacją logistyczną. Dla zawodników od U14 do Legii II, którzy pozostają w swoich rodzinnych domach, wprowadziliśmy busy kursujące z ustalonego przystanku do ośrodka i z powrotem. Dodatkowo, z dworca PKP Grodzisk Mazowiecki do Legia Training Center dojeżdżają już autobusy - mówi menadżer operacyjny Akademii Legii Przemysław Zych.

Tragiczna wiadomość z samego rana. Ulubieniec fanów przegrał z nowotworem, pozostawił trójkę małych dzieci i żonęTragiczna wiadomość z samego rana. Ulubieniec fanów przegrał z nowotworem, pozostawił trójkę małych dzieci i żonęCzytaj dalej

Legia Warszawa będzie miała znakomite warunki

Ośrodek nie jest przygotowany tylko z myślą o młodszych zawodnikach, ale ma na celu podniesienie poziomu całego klubu. Pierwszy zespół także skorzysta na Legia Training Cetner. Zespół Aleksandara Vukovicia będzie odbywał tam wszystkie treningi, a przy Łazienkowskiej ma pojawiać się tylko w dniu meczu, ewentualnie dzień przed. Ponadto w Książenicach mają być często organizowane zgrupowania dla pierwszej drużyny.

- Nie ma sensu, żebyśmy generowali dodatkowe koszty na organizację zgrupowań w innych miejscach. Po to mamy tak znakomite warunki, żeby teraz móc z nich korzystać - wyjaśnia Aleksandar Vuković.

Tak zmienił się krajobraz Książenic po wybudowaniu Legia Training Center ????#LegiaTrainingCenter#LTCpic.twitter.com/XVefuoywdf

— Michał Trociński (@mr_trocin) July 9, 2020

Źródła: Legia.com, Interia Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka i Lidl zaostrzają walkę o klientów. My tylko na tym zyskamy, szykują się ostre cięcia cen
  2. Fascynujący widok. Tak wygląda wnętrze Saturna
  3. Robert Lewandowski pokazał niesamowity talent małej Klary. Aż trudno uwierzyć, że ma dopiero 3 lata
  4. Kamil Stoch i Piotr Żyła mają wspólną tajemnicę. Połączył ich nie tylko sport, mało kto o tym wiedział
  5. Rywal Kamila Stocha został piosenkarzem. Znany skoczek nagrał wakacyjny hit (WIDEO)
  6. Wideo - Niezwykle dramatyczny wypadek na autostradzie A1. Samochód mocno dachował po staranowaniu przez ciężarówkę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News