Legia Warszawa Antolić
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 16 Października 2020

Wielki kryzys Legii Warszawa. Gwiazdor odejdzie zupełnie za darmo, "jest za drogi w utrzymaniu"

Legia Warszawa w ostatnich tygodniach przechodzi przez trudny moment. Mistrzowie Polski zawodzą w Ekstraklasie, odpadli w kompromitującym stylu z Ligi Europy, a na dodatek przegrali mecz o Superpuchar Polski. To nie koniec złych wiadomości dla kibiców Legii. Za kilkanaście tygodni z klubem może pożegnać się kluczowy zawodnik.

Legia Warszawa ma za sobą bardzo trudne tygodnie. W połowie września zmieniono trenera, żeby w końcu awansować do fazy grupowej Ligi Europy, ale plan nie wypalił. Do tego dochodzą słabsze występy w Ekstraklasie i porażka w Superpucharze Polski z Cracovią po rzutach karnych.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polski gwiazdor apeluje do Jerzego Brzęczka. Chce zagrać w kadrze, "Zasłużyłem sobie na to i zapracowałem"
  2. Z jej konta zniknęło nagle 1430,17 zł. Masowo ściągają absurdalną opłatę, apel Sasina nic nie dał
  3. Jerzy Engel w oparach absurdu. Słowa o Arkadiuszu Miliku będą się za nim ciągnęły bardzo długo
Narzeczona Artura Szpilki zaskakuje. Poddała się operacji na intymnych częściach ciała, jej wyznanie rozbraja (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki zaskakuje. Poddała się operacji na intymnych częściach ciała, jej wyznanie rozbraja (FOTO)Czytaj dalej

Legia Warszawa straci czołowego zawodnika

Władze klubu nie ukrywają, że najważniejszym celem na ten sezon był awans do europejskich pucharów. Jednak nie pomogła w osiągnięciu tego nawet zmiana Aleksandara Vukovicia na Czesława Michniewicza na stanowisku trenerskim. Legia z europejskimi pucharami pożegnała się po dotkliwej porażce z Karabachem Agdam 3:0.

Media spekulują, że brak awansu do straty dla klubu rzędu ok. 30 milionów złotych. Mimo że władze klubu zapewniają, że udało się wygospodarować w ubiegłym roku siedmiomilionową nadwyżkę w budżecie, to te straty trzeba będzie szybko zasypać.

Sposobem na to jest sprzedaż najbardziej utalentowanych piłkarzy. Ostatniego dnia okienka transferowego do Brighton sprzedano Michała Karbownika za 5,5 miliona euro. Jak przyznał dyrektor sportowy klubu Radosław Kucharski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", zawodnik został sprzedany dużo poniżej swojej wartości.

Nie żyje legenda polskiego sportu. Uwielbiany mistrz na zawsze pozostanie w sercach kibicówNie żyje legenda polskiego sportu. Uwielbiany mistrz na zawsze pozostanie w sercach kibicówCzytaj dalej

Antolić blisko odejścia z Legii

Jak informuje Robert Błoński z "Przeglądu Sportowego" w klubie szukają także oszczędności na pensjach piłkarzy. W związku z tym prawdopodobnie w styczniu z drużyną pożegna się Domagoj Antolić, który zarabia w drużynie mistrzów Polski 400 tysięcy euro rocznie. Kontrakt zawodnika wygasa z końcem grudnia i nie zapowiada się, aby go przedłużono.

- Jeśli nie wydarzy się coś zupełnie w tym momencie nieoczekiwanego i niespodziewanego, Chorwat pożegna się z warszawską drużyną. Nie dlatego, że jest za słabym piłkarzem, wręcz przeciwnie, ale zbyt kosztownym w utrzymaniu - możemy przeczytać w tekście dziennikarza "Przeglądu Sportowego".

Błoński przekazał, rozmowy klubu z zawodnikiem były już rozpoczęte, ale po klęsce z Karabachem Agdam w Lidze Europy, władze Legii unikają kontaktu z przedstawicielami chorwackiego zawodnika. Podobno zawodnik już ustalił szczegóły nowego kontraktu, na mocy którego zarabiałby wciąż tyle samo, ale umowa miała się różnić detalami.

Do podpisania kolejnego kontraktu z piłkarzem nie doszło i zanosi się na to, że najlepszy pomocnik Ekstraklasy poprzedniego sezonu po nowym roku opuści Polskę. Jak dodaje Błoński, jest jeszcze jeden powód, dla którego Antolić może odejść. W środku pola Legii jest bardzo duży ścisk. Na pozycji Chorwata może wystąpić Bartosz Slisz, Andre Martins, Walerian Gwilia, oraz ewentualnie Karbownik, który gra w Legii na zasadzie wypożyczenia z angielskiego klubu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Rząd zagina parol na przeciwników maseczek. Morawiecki pewny swego
  3. Marzyła o jachcie, ale zdecydowała się na skromniejszy zakup. Wiemy, co Iga Świątek kupiła za pieniądze z wygranej
  4. Polski gwiazdor apeluje do Jerzego Brzęczka. Chce zagrać w kadrze, "Zasłużyłem sobie na to i zapracowałem"
  5. Nie żyje legenda polskiego sportu. Mistrz Polski na zawsze pozostanie w sercach kibiców
  6. Pilny apel rządu. Nie jest dobrze. Najnowszy komunikat może bardzo niepokoić Polaków wyjeżdzających za granicę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News